НОВИНИ

23.12.2013 | Корупційний скандал у Туреччині: прокуратура взялась за оточення прем'єра
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"



Усі спроби ще не так давно всемогутнього турецького прем'єра загасити поширюваний скандал з хабарництвом, шахрайством та відмиванням грошей, до цього часу не увінчались успіхом. Навпаки: імідж Реджепа Таїпа Ердогана та його консервативної ісламської Партії справделивості та розвитку дедалі більше потерпає від звинувачень у корупції. Соратники Ердогана намагаються виправдатись "змовою" та виставляють себе жертвами "психологічної війни". Втім, із судовим рішенням про утримання під вартою синів двох міністрів тиск на них посилився ще більше.

Телевізійні канали NTV та CNN-Türk першими поширили новину про те, що проти синів міністрів внутрішніх справ Муаммера Гюлера та економіки Зафера Каглаяна офіційно порушені кримінальні справи.

Вранці у суботу, 21 грудня, слідчі судді у Стамбулі ухвалили рішення про утримання підозрюваних під вартою, повідомляє агенція dpa. Обох міністерських дітей поліція затримала ще у вівторок разом із сином міністра довкілля Байрактара. Однак, за даними журналістів, після багатогодинного допиту, останнього відпустили. Загалом, за даними турецьких інформагенцій, під вартою опинилося 24 осіб.

 

Корупційний ланцюг тягнеться до Китаю

Тільки міністру економіки, на думку слідства, може бути інкриміновано близько сорока епізодів хабарництва на загальну суму у 40 мільйонів євро. Згідно з повідомленнями турецьких ЗМІ, зараз прокуратура клопоче про зняття імунітету з усіх трьох міністрів. Такий же крок правоохоронців загрожує й міністру у справах зближення з ЄС Егемену Багісу, якому також закидають хабарництво.

Турецька преса повідомляє про хабараництво при реалізації будівельних проектів та існування розгалуженої системи відмивання брудних коштів, яка діє через Дубай, Іран та Росію, сягаючи Китаю. Припускають, що усією оборудкою керують азербайджанський бізнесмен Реза Зарраб та очільник державного турецького банку Halkbank Сулейман Аслан. Проти останнього та ще 15-ти осіб, за останніми даними, теж порушені кримінальні справи.

З початку тижня, коли про заходи турецьких правоохоронців повідомили ЗМІ, міністр внутрішніх справ Туреччини звільнив з посад низку поліцейських начальників, серед них і відповідальниих за росзслідування корупційних правопорушень. До речі, уточнює агенція afp, своєї посади позбувся і керівник стамбульскої поліції, який наразився на критику через розгін демонстрантів у парку Гезі минулого літа.


Боротьба за владу

На думку спострегачів, проти Ердогана діє потужний громадський рух, очолюваний колишнім проповідником та інтелектуалом Фетуллахом Гюленом, котрий мешкає у США. Останній, однак, відкинув будь-який зв'язок із подіями, що відбуваються в Туреччині. Хоча вважається, що вплив цього політичного "руху Гюлена" на турецькі органи юстиції та поліцію є особливо помітним.

Сам прем'єр Ердоган виступив із зустрічними закидами. Як повідомляє інформагенція AP, він пригрозив вислати з країни послів низки країн на яких він покладає відповідальність за скандал. За його словами, мета "брудної операції" підірвати позиції очолюваного ним уряду напередодні муніципальних виборів, запланованих на березень.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект