НОВИНИ

01.06.2005 | Голландія на референдумі. 'По-французькому'?
Джерело - Українська служба ВВС

Опитування громадської думки свідчать, що більшість голландців налаштовані голосувати проти.


Прем'єр-міністр країни Ян Петер Балкененде закликав голландців не озиратися на французів, а самим вирішувати, як голосувати.


Але член соціалістичної партії Гаррі ван Боммел каже, що після того, як французи у неділю відхилили конституцію, громадяни Нідерландів значно впевненіше голосуватимуть проти.


З Нідерландів повідомляє Юсеф Анані:


"Голландські міністри кажуть, що голосування ТАК на референдумі в їхній країні є ще більш важливим нині по тому як Франція відкинула проект євро- конституції. Проте якщо довіряти телевізійним опитуванням громадської думки, проект євро-конституції буде відкинуто ще рішучіше у Нідерландах. Результат голландського "Ні" становитиме десь 59 відсотків порівняно до 55 у Франції. Міністри закликали громадян не підпадати під вплив французького голосування і визначитись з цього питання самостійно. Вони додають, що голосування НІ на референдумі зменшить голос Нідерландів у євро-справах. Водночас багато голандців почуваються невпевнено щодо розширення Євросоюзу і побоюються втратити національну тотожність. Отож на референдумі у Голандії радше важитимуть власні почуття громадян аніж події у Франції".


Депутат парламенту Марґо Кранвельд вважає, що французький референдум вплине на те, як голосуватимуть голандці:


"Ті виборці, які ще сумнівалися, чи голосувати проти, тепер міркують так: французт голосують проти, тому не буде біди, як і ми проголосуємо проти - ми не одні такі. Тому вважаю, що Голандія відхилить конституцію. Люди просто не розуміють, що Європа нині означає, чим вона зараз є і чого вона не може. Як на мене, це дуже сильний сигнал також для Данії і Сполученого Королівства".


Одним із чинників, що може підштовхнути голландців проголосувати проти, є страх перед втратою робочих місць через конкуренцію з бідніших країн ЄС. Одним із постійних образів, які фігурували у французькій пресі, був польський сантехнік. Голова європейського департаменту у міністерстві закордонних справ Польщі Павел Свoбода:


"Це неминуче, що будуть прїздити сантехніки з нових членів ЄС. Вони пропонують кращі і дешевші послуги. Рано чи пізно з'являться і сантехніки з інших країн - з України, Туреччини. Таким чином розвиватиметься світ. Ніхто не може створити собі фортецю для захисту. Вихід у тому, щоб адаптуватится до нових умов і підготуватися до відкритої конкуренції".


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект