НОВИНИ

10.06.2005 | Ферхойген про „болячки старої Європи”
Джерело - ProEOROPA

Колишній єврокомісар з питань розширення Євросоюзу Гюнтер Ферхойген вважає, що немає відповідного політичного клімату для подальшого розширення Євросоюзу. Про це він заявив під час сніданку з європейськими журналістами у середу, коментуючи поразку євроконституції у Франції та Нідерландах.
 
„Вікно можливостей остаточно закрилося”,- зазначив Ферхойген (у нинішньому складі Єврокомісії він займається питаннями промислової політики як заступник голови ЄК).   
 
Польське видання „Газета Виборча” нагадує, що саме Ферхойген, який раніше був комісаром ЄС з питань розширення, сприяв свого часу вступу країн Центрально-Східної Європи до ЄС. І під час переговорів про вступ Польщі він часто говорив про „вікно можливостей”, маючи на увазі розширення кола сприятливих політичних обставин для вступу нових членів до спільноти. Він також застерігав, що ці обставини можуть змінитися, що і сталося тепер. Після поразки на 2 референдумах євроконституції, на думку Ферхойгена, Європа ще довго не зможе прийняти нових членів. 
 
ЄС буде змушений лише виконати обіцянки, надані Румунії, Болгарії та Хорватії і Туреччині. Хоча Ферхойген не уточнював, пише польське видання, однак європейське „вікно можливостей” закрилося саме для України, Сербії та Македонії.
 
„На думку Ферхойгена, звинувачення на адресу нових країн ЄС за „болячки старої Європи”, які дали взнаки на референдумах в Нідерландах і особливо у Франції, цілковито необґрунтовані”, пише польська газета.
 
„З економічної точки зору ми маємо справу з ситуацією, коли на розширенні виграли обидві сторони: ніхто не зубожів, зріс рівень товарообігу, не втрачено жодного місця праці. Навпаки, завдяки розширенню на десятки тисяч безробітних стало менше”, цитує слова Ферхойгена „Виборча”.
 
За словами єврокомісара, не виправдалися також і побоювання, що нові члени ЄС будуть недостатньо підготовлені до вступу в ЄС, тоді як щодо країн „старої Європи” з’явилися сотні звинувачень про порушення європейського права.
 
Єврокомісар застеріг від того, щоб уповільнити прийняття до ЄС Румунії та Болгарії, що зараз пропонують зробити деякі європейські політики.
 
„У мене це особливо викликає сум, бо лише під натиском Франції обидві ці країни були витіснені до групи майбутніх членів. Без невпинних натисків Парижу цього би не сталося і Франція не повинна забувати про це”, каже Ферхойген. Він також пригадав, що рішення про початок переговорів з Туреччиною також приймалося одностайно лідерами ЄС.
 
„Туреччина вступить до ЄС не раніше 2015 року. Тоді, після низки реформ та суспільних змін, до ЄС входитиме зовсім інша країна, ніж тепер. Якщо ми відберемо перспективу вступу до ЄС у Туреччини, то ці зміни в Туреччині зламаються. Дискусія, що вже розпочалася в ЄС, чи впускати Туреччину, чи ні, не полегшує прем’єрові країни проведення процесу демократизації та реформ”, зазначив Ферхойген. Він називає серед причин необхідності прийняття Туреччини – геополітичні чинники, оскільки після терактів 11 вересня „нікому не треба тлумачити, якою важливою є європейська Туреччина для нашої безпеки”.
 
„Європейські експерти погоджуються з відчуттями Ферхойгена, що для розширення настав не найкращий час в ЄС. Вони нагадують, що німецька опозиція, яка найвірогідніше восени отримає владу, розмірковує, чи не скасувати вже ратифіковані угоди про членство з Румунією та Болгарією. Вони говорять, що хоча і не затримають початок переговорів з Туреччиною, але подбають, щоб ці переговори були важкими і відповідно довго тривали. За такої атмосфери, не варто розраховувати на те, що хтось запалить зелене світло для України”, підсумовує „Газета Виборча”.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9519. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект