НОВИНИ

14.06.2005 | Прохолодна зустріч Блера у Кремлі
Джерело - Українська служба ВВС

Британський прем'єр-міністр Тоні Блер відвідав Москву у ході підготовки до саміту Великої Вісімки у Британії наступного місяця.



Серед ключових питань для обговорення, пропонується аби країни Великої вісімки включно з Росією погодилися зменшити борг країнам, які розвиваються та посилити роботу з виконання кіотського протоколу кліматичних змін.


У Москві проте, ініціативи пана Блера зустріли без захоплення, і що би це могло значити міркує оглядач БіБіСі Малкольм Хазлет:


Росіян можна зрозуміти коли вони стурбовані ідеєю не повернення їм боргів. Впродовж другої половини 20-го сторіччя Радянський уряд роздавав щедру економічну та військову допомогу країнам, які розвиваються, тоді як стандарти життя в СРСР залишалися болісно низькими. Більша частина радянської допомоги була розтрачена на невдалі війни арабів з Ізраїлем, або ж просто розтрачена неефективними урядами. Західні уряди також втратили мільярди аби здобути друзів у країнах, що розвиваються, але по-перше Захід міг це собі дозволити, а по-друге, та допомога ніколи не була так очевидно змарнованою.


 
Відтак на Заході багато хто прихильно сприйняв пропозиції Тоні Блера аби саміт Великої вісімки списав країнам, які розвиваються боргів на суму у 40 мільярдів доларів, тоді як у Росії це не викликало захоплення. Якщо на Заході громадська думка схильна вважати, що допомогу слід надати якщо не в якості історичного боргу, то принаймні в якості гуманітарної допомоги. Росіяни вважають, що вони платили непомірно велику плату від часу Другої Світової війни і тому решта світу заборгувала Росії, а не навпаки.


Розвал Радянського Союзу спричинився до того, що Росія успадкувала також борги Радянському Союзові з боку Третього світу. Оскільки, російський бізнес усвідомлює, що борги СРСР назад не отримати, росіяни намагаються принаймні утримати старі ринки збуту і можливо навіть їх розширити. Прощення боргів може суттєво вдарити по цій стратегії і це ще одна причина, чому Москва негативно ставиться до ідеї негативно.


Захід вже зараз занепокоєний вироком російському бізнесменові Міхаілу Ходорковському, який твердить, що звинувачення в ухилянні податків були політично вмотивованими. Наступне засідання Великої Вісімки після британського має відбутися у Москві. Якщо ці та подібні суперечності не будуть залагоджені, то критика, яка лунає на Заході і зокрема у сенаті США, щодо доречності перебування Росії у Великій вісімці лише посилиться.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект