НОВИНИ

15.06.2005 | ЄС на сьогодні не визнає Україну як потенційного члена, констатує Тарасюк
Джерело - ProEUROPA

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк констатує, що на сьогодні Європейський Союз не визнає Україну як перспективного потенційного члена.
 
Як передає УНІАН, про це міністр сказав, виступаючи на міжнародній конференції “Розширення Європейського Союзу: рік опісля та проекція на десятиліття”, організованої Інститутом Євроатлантичного співробітництва, Фондом Конрада Аденауера в Україні та Міжнародним республіканським інститутом (США).
 
“Чи можемо ми говорити, що ЄС визнає Україну своїм перспективним потенційним членом? Будемо відвертими, на сьогодні, на жаль, ні”, - сказав міністр.
 
За словами Б.Тарасюка, причини такого “консервативного ставлення” не стільки в Україні, скільки всередині самого ЄС, який переобтяжений проблемами розширення.
 
“Поява у цих умовах на порядку денному ЄС ще й української заявки стало, по суті, додатковим серйозним викликом для ЄС”, - сказав він.
 
Б.Тарасюк зазначив, що Україна це чітко усвідомлює і з розумінням ставиться до проблем розширеного ЄС і не має наміру педалювати розвиток подій. “Ми не ведемо мову про обіцянку прийняти Україну до ЄС негайно, ми реалісти і не вимагаємо від ЄС обіцянок, які він не може виконати. Мова йде про відкриття перед Україною перспективи вступу до ЄС”, - підкреслив міністр.
 
Б.Тарасюк нагадав, що згідно зі ст. 49 Амстердамського договору, з юридичної точки зору перешкод для перспективи вступу України до ЄС не існує. Крім того, на переконання міністра, Україна має ще одну важливу перевагу - симпатії європейської громадськості.
 
Він нагадав, що, за даними опитування громадян шести країн ЄС, 55% європейських респондентів виступають за вступ України до ЄС. Ці симпатії також знайшли втілення в резолюції Європарламенту 13 січня цього року, в якій зазначається необхідність надання Україні членства в ЄС і укладення посиленої угоди з елементами асоціації.
 
Б.Тарасюк також зазначив, що Україна у короткостроковому періоді зосереджуватиметься на імплементації Плану дій. Його реалізація, вважає міністр, сприятиме поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та істотному посиленню двостороннього політичного діалогу.
 
“Сподіваємось, що вже на цьому етапі наших відносин Україна отримає ті сигнали від ЄС щодо політики відкритих дверей для України у разі виконання нею Копенгагенських критеріїв”, сказав він. При цьому Б.Тарасюк додав, що “успішне виконання положень Плану дій, поглиблення демократичних процесів та високі темпи економічного зростання в Україні повинні стати передумовами, які дозволять обом сторонам висунути нові ініціативи, що створюватимуть додаткові можливості для якісного поглиблення співпраці і, як наслідок, помітного наближення України до ЄС”.
 
Міністр зазначив, що без України процес європейської інтеграції не може бути завершений, оскільки без України об´єднана Європа ніколи не стане цілісною. “Це було б реченням без крапки наприкінці, ми, українці, сподіваємося, що автори об´єднаної Європи добре знаються на політичному правописі і не допустяться такої елементарної граматичної помилки”, - сказав Б.Тарасюк.



 За його словами, зараз назріли достатні передумови для підвищення рівня політичної довіри між Україною і ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект