НОВИНИ

22.05.2014 | Начальники штабів країн НАТО обговорять російсько-українську кризу
За матеріалами - Голосу Америки

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Мартін Демпсі обговорить ситуацію в Україні  в Східній і Південній Європі на зустрічі з військовими керівниками країн НАТО, яка проходить в Брюсселі в середу і четвер.
 
Наради начальників штабів країн НАТО проводяться двічі на рік. Нинішня зустріч є частиною підготовки до саміту НАТО, який відбудеться в  Уельсі у вересні.
 
У Брюсселі начальники обговорять російсько-українську кризи і її наслідки для Альянсу. Вони також оцінять ситуацію на Близькому Сході і в Північній Африці - регіоні, що має велике значення для південного флангу НАТО.
 
Демпсі висловив свою стурбованість у виступі в Атлантичній Раді 14 травня.
 
«НАТО стоїть на важливому роздоріжжі, враховуючи агресивність Росії, тому необхідно переглянути ситуацію на східному фланзі Альянсу, - заявив Демпсі. - Але я також хочу дати особисту пораду моїм колегам по НАТО: південний фланг НАТО заслуговує набагато більше уваги, ніж він отримує зараз».
 
Альянс залишає ситуацію на південному фланзі на розсуд південноєвропейських держав, сказав американський генерал. При цьому Португалію, Іспанію, Італію і Грецію найбільше турбує ситуація в Середземномор'ї.
 
«Проблеми, з якими стикається південний фланг НАТО і, які виходять від Близького Сходу та Північної Африки, можуть досить серйозно змінити життя в Європі, причому не тільки Південної, а й Центральної та Північної Європи», - додав він.
 
Терористичні осередки, злочинні синдикати, торговці людьми, наркоконтрабандистів розглядають південний фланг в якості місця для реалізації нових можливостей, і Альянс в цілому повинен звернути увагу на ці загрози регіону, вважає американський генерал.
 
Тим часом, дії Росії в Україні змінили політичну ситуацію в Європі, заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен на прес-конференції в Брюсселі цього тижня.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект