НОВИНИ

22.05.2014 | Штати не розуміють, чому Україна обслуговує російську "Сатану"
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Член Конгресу США, глава підкомітету у справах збройних сил республіканець Майк Роджерс вніс поправку до проекту бюджету військових витрат США на 2015 рік, яка пропонує Вашингтону почати з українською стороною переговори, спрямовані на припинення Києвом співпраці з Росією щодо "обслуговування потреб ядерних сил РФ".


Засідання нижньої палати по цій справі відбулося на початку тижня, повідомляє Укрінформ.


У тексті поправки, зокрема, йдеться, що "Україна мала би заблокувати діяльність своєї оборонної промисловості, яка зараз забезпечує критичні потреби ядерних сил Росії".


Як уточнює у цьому зв'язку видання The Daily Beast, йдеться про припинення обслуговування українською стороною ракет RS-20 (за класифікацією НАТО – "Сатана"), які свого часу були розроблені українським КБ "Південне". На думку автора статті, таким чином Вашингтон хоче відповісти на заяву російського віце-прем'єра Дмитра Рогозіна про припинення поставок у США російських ракетних двигунів РД-180 та К-33.


Видання стверджує, що конгресмен Роджерс хоче домогтися припинення взаємодії КБ "Південне", а також інших промислових підприємств України, які підтримують армію чи оборонно-промисловий комплекс Російської Федерації на підставі порушення Москвою Будапештського меморандуму. Зокрема, вказується на незаконну окупацію РФ української території та підтримку нею угруповань, що займаються підбурюванням до насильства та провокуванням сепаратистських рухів в Україні.


Якщо поправка буде прийнята в кінцевому варіанті після затвердження в усіх інстанціях, міністру оборони Чаку Хейгелу доведеться протягом 30 днів представити Конгресу доповідь про те, як США планують домогтися поставлених цілей.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект