НОВИНИ

17.06.2005 | Чинна українська влада своїми діями налякала потенційних інвесторів – британський експерт
Джерело - ProEUROPA

Напередодні саміту Світового економічного форуму в Києві, який покликаний залучати західних інвесторів, експерт Центру досліджень конфліктів при Оборонній академії Великої Британії Джеймс Шерр заявив, що чинна українська влада своїми діями дещо налякала охочих вкладати гроші в Україну.
 
В інтерв´ю українській службі Бі-Бі-Сі британський експерт зазначив, що причиною занепокоєння інвесторів є не лише дії на ринку пального, які були скритиковані багатьма оглядачами як неринкові, але й загальна невизначеність.
 
Раніше Дж.Шерр заявляв, що ця невизначеність є сигналом для західних інвесторів, що думати про інвестиції в Україну можна лише після парламентських виборів 2006 року.
 
Він зауважив, що ця заява – його особиста точка зору, а “інвестори будуть дивитися на умови. Після революції в них були дуже великі сподівання на уряд Ющенка, що буде закладено фундамент систематичної і практичної співпраці в галузях, які стосуються посилення законодавчої бази, забезпечення необхідних прав власності.
 
Це ті речі, які вони очікували від України і які будуть очікувати. Але те, що вони бачать зараз, призводить до занепокоєння. Вони бачать відсутність стратегії, вони бачать знакову для питання прав власності тему реприватизації, де немає єдності між Президентом, прем´єр-міністром та основними політичними гравцями”.
 
За словами Дж.Шерра, “люди сподівалися, що після приходу до влади Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко вони відійдуть від субсидій, від контролю, від бюрократії, від регуляцій, від втручання. Але перші кроки уряду були зроблені в іншому напрямку”.
 
Неринкові кроки уряду, на його думку, спричинили й ненадання Україні Євросоюзом статусу країни з ринковою економікою.
 
За словами британського експерта, “рішення про статус ринкової економіки не може бути ухвалене на деклараціях, воно має бути ухвалене на конкретних кроках. Але кроки уряду були зроблені в іншому від ринкового напрямку. І багато людей в Євросоюзі просто заскочені, що тепер вони не можуть сказати – звісно, Україна – це ринкова економіка, оскільки тепер вони не переконані в подальших кроках уряду”.
 
Разом з тим Дж.Шерр зауважив, що в питанні лібералізації візового режиму між Україною та Євросоюзом майже не залишилося перепон.
 
Щодо швидкої інтеграції України до НАТО він назвав такі перспективи надзвичайно гарними. Щоправда, за словами Дж.Шерра, лише за однієї умови – реформи безпекового сектора. Експерт вважає, що негативним тут є те, що СБУ надто замкнула на собі владу, а РНБО, натомість, неспроможна бути координуючим безпековим органом.
 
“Швидкість просування до НАТО залежить від України. І залежить не лише від глибини оборонної реформи, яка, на мою думку, просувається в дуже систематичному, серйозному та позитивному напрямкові. Попри всі супроводжуючі проблеми, НАТО зацікавлене в реформі українського безпекового сектору в цілому. А тут, знову ж таки, надходять різні сигнали, декларуються різні наміри. Коли я говорю про безпековий сектор, я маю на увазі не лише Міністерство внутрішніх справ, але й Службу безпеки України. Щодо українського МВС, тут зрозуміло, що на його чолі дуже демократично налаштоване керівництво, яке з усіх фронтів намагається боротися з корупцією.



 Щодо СБУ, ті заяви та кроки, які були зроблені, наводять на думку, що деякі з тих позитивних зрушень, які відбувалися за пана Смєшка, можуть бути переглянуті. Як результат – концентрація влади там, де влада має бути послаблена та демократизована. Але найважливіше для НАТО – бачити, що існує система, яка би все це координувала. Конституційно це означає потужну Раду безпеки й оборони. Сьогодні ж вона не працює добре та ефективно. Але якщо Україна буде готова працювати з цими проблемами, перспективи щодо приєднання до НАТО в короткі терміни є дуже гарними”, - сказав Дж.Шерр.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3553. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект