НОВИНИ

29.05.2014 | Єврокомісія представила стратегію енергетичної безпеки
Джерело - Українська енергетика

Європейська Комісія реагує на поточне геополітичне середовище та залежність ЄС від імпорту, адвокатуючи нову Європейську стратегію з енергетичної безпеки.


Диверсифікація зовнішніх постачань газу, модернізація енергетичної інфраструктури, завершення внутрішнього енергетичного ринку ЄС та збереження енергії – серед її основних позицій.


Стратегія також наголошує на потребі координувати рішення національної енергетичної позиції та на важливості говорити одним голосом під час переговорів з зовнішніми партнерами. Стратегія базується на вже досягнутому прогресі з часів кризи 2009 року.


Пропозиції Комісії, включаючи дії для забезпечення безперервних постачань цієї зими, будуть обговорені головами держав-членів чи урядів під час Європейської Ради 26-27 червня.



Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозо заявив: «ЄC багато зробив внаслідок енергетичної кризи 2009 року, щоб збільшити свою енергетичну безпеку. Попри це вона залишається вразливою. Напруження навколо України знову принесло це повідомлення. У світлі загальної залежності від імпорту енергоресурсів обсягом більше 50%, нам треба зробити подальші кроки. Комісія запропонувала сьогодні всеосяжну стратегію, яка буде обговорена лідерами ЄС в червні. Я розраховую на їх сильну підтримку, адже підвищення енергетичної безпеки в інтересах нас всіх. Щодо енергетичної безпеки Європа має говорити та діяти як одне ціле».



Комісар ЄС з питань енергетики Гюнетр Еттінгер зазначив: «Ми хочемо сильних та стабільних партнерств з важливими постачальниками, проте маємо уникати того, щоб стати жертвою політичного та комерційного шантажу. ЄС та його країни-члени мають довгий перелік домашнього завдання перед собою: спільно нам потрібно зміцнити нашу солідарність з більш вразливими країнами-членами. Нам також потрібно завершити внутрішній енергетичний ринок, покращити нашу інфраструктуру, стати більш енергоефективними та краще використовувати наші власні енергетичні ресурси. Більше того, нам потрібно прискорити диверсифікацію зовнішніх постачань енергоносіїв, особливо газу. Лише конкретні дії допоможуть».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект