НОВИНИ

05.06.2014 | Тема України була головною на відзначеннях 25-річчя свободи у Польщі
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У промовах Барака Обами і Броніслава Коморовського, у виступах легендарних діячів «Солідарності» – усюди під час дводенних польських відзначень 25-річчя свободи провідною темою була Україна. Питання української незалежності домінувало у польських урочистостях, в яких узяли участь представники понад 40 держав. У центрі головних заходів святкової програми перебував новообраний президент України Петро Порошенко. Польські політики та експерти кажуть, що варшавські урочистості стали своєрідним зеленим світлом, яке Захід дає Петрові Порошенкові для проведення реформ і вирішення проблеми сепаратизму.


Численні запевнення у тому, що українці не залишаться наодинці з російським агресором, пролунали у Варшаві з уст президента США Барака Обами та чільних політиків з країн ЄС. Виступаючи на головному заході польського ювілею, Обама говорив про підтримку для України. Він твердить, що не тільки американці стоятимуть пліч-о-пліч з українцями у їхній боротьбі за суверенність.
 
«Всі вільні народи об’єднаються в ім’я того, щоб наступні російські провокації означали для Росії ще більшу ізоляцію і збитки. Ми знаємо, скільки крові і грошей коштувало об’єднання Європи. Чи можемо ми дозволити, щоб негативний досвід 20-го сторіччя визначав нове століття?», – сказав президент США. За словами Обами, Україна повинна мати можливість вибору своєї власної свободи без зовнішнього втручання.
 
У свою чергу польський президент Броніслав Коморовський в урочистій промові на Святі свободи сказав, що свобода неможлива без солідарності з тими, хто за неї бореться. «Наша солідарність, – говорив він, – сьогодні особливо потрібна Україні. Нема свободи без солідарності з Україною».
 
На святі прозвучав також текст «Варшавської декларації свободи», в якому всі учасники польського ювілею рішуче засуджують анексію Криму. Зокрема в декларації сказано: «Пам’ятаючи про трагічну історію нашого континенту, висловлюємо переконання, що анексія Криму порушила фундаменти політично-правового порядку в Європі і розхитує функціонування всієї міжнародної системи».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект