НОВИНИ

11.06.2014 | Росія сполошилася через відмову НАТО її Балтійському флоту
Джерело - УКРІНФОРМ

НАТО відмовило Балтійському флоту Російської Федерації в довірі, не запросивши для участі в щорічних навчаннях Baltops (Балтійські операції).


«У зв'язку з українською кризою Росії вперше з 1993 року «відмовлено в довірі», тому корабель Балтійського флоту не запрошено на навчання», - йдеться в повідомленні.


«Відсутність російського бойового корабля на навчаннях Baltops-2014| відповідає позиції альянсу, про яку було оголошено 1 квітня», - прокоментував директор інформаційного бюро НАТО в Росії Роберт Пшель.


Щорічні навчання Baltops| в районі Балтійського моря між островами Готланд і Ренне проводяться в 42-й раз за фінансової підтримки США. Згідно з повідомленням прес-служби 6-го флоту ВМС США, в навчаннях беруть участь штабний корабель USS| Mount| Whitney|, ескадрений міноносець USS Oscar Austin і 1300 військовослужбовців.


Одночасно з Baltops-2014 учетверте проводяться навчання НАТО Saber Strike-2014 (Удар шаблі). Практична частина навчань проходить у Латвії.


У ході обох навчань відпрацьовуватимуться елементи операцій на європейському театрі військових дій з перекиданням військ США і НАТО на територію країн Балтії і їх розгортанням в призначених районах.


У маневрах беруть участь військовослужбовці трьох балтійських держав, а також Великобританії, Данії, Канади, Норвегії, США і Фінляндії. У Saber Strike-2014 задіяно більше ніж 4,7 тис. військовослужбовців, а також 800 одиниць військової техніки.


На авіабазу Емарі під Таллінном наприкінці минулого тижня прибули вісім винищувачів F-16| ВВС США, які підтримуватимуть з повітря дії піхоти на полігоні Адажі. Тут же зосереджено 25 винищувачів, транспортних літаків, літаків-заправників. Це найбільша кількість літаків, яка коли-небудь базувалася в Емарі.


Як повідомляв Укрінформ, у відповідь РФ несподівано організувала свої навчання в області Калінінграда і в Балтійському морі. Чисельність російських військовослужбовців, що беруть участь в них, не розкривається. Тактична легенда навчань також невідома.|



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект