НОВИНИ

13.06.2014 | Іран відмовився від нафтової угоди з Росією, – ЗМІ
Джерело - ZiK

Видобуток нафти в Ірані може вийти на рівень 4 млн барелів на день, якщо з країни знімуть санкції, заявив міністр нафти країни Біджан Зангане. Схоже, що у цьому й полягає план Барака Обами зі знищення Путіна. Не відмовитися від російських енергоносіїв, а пустити Іран зі своєю нафтою на світовий ринок, що призведе до обвалу цін.Про це пишуть «Економіческіє ізвєстія».


Експерти не виключають, що Європа і США можуть зняти заборону на продаж іранської нафти і повторити сценарій розвалу СРСР, адже Іран оголосив про припинення своїх ядерних програм.



Інтерес Ірану зрозумілий. В країні зараз дуже складне економічне становище, санкції душать економіку. Тому іранський уряд робить усе, щоб від них позбутися, наголошують експерти.



Путін вирішив грати на випередження, пропонуючи Ірану угоду на 20 млрд доларів. Йшлося про поставки 500 тисяч барелів (близько 68,5 тисяч тонн) на добу, причому оплачувати цю нафту Росія мала не грошима, а товарами і обладнанням. Зокрема, продукцією металургійного сектора, машинобудування і енергетичне устаткування.



Уперше про контракт з Іраном заговорили у січні, тоді Сполучені Штати виступили проти, тому що він порушує домовленість про санкції відносно Ірану. На початку квітня стало відомо, що російський уряд обговорює схему поставок нафти з Ірану і вибирає компанію, що буде займатися трейдингом.



У відповідь американський мінфін попередив, що підписання нафтової угоди з Іраном може стати основою для введення американських санкцій відносно Росії, точніше, «будь-якої організації чи особи, що причетні до такої домовленості».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект