НОВИНИ

19.06.2014 | Україна продовжує обслуговувати російські ракети Сатана
Джерело - Кореспондент

Конструкторське бюро Південне (Дніпропетровськ) поки не призупиняє сервісне обслуговування російських міжконтинентальних ракет РС-20 Сатана, які перебувають на озброєнні Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП). Про це повідомив газеті Известия представник КБ Південне.
 
В понеділок 16 червня Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) розпорядився припинити співпрацю з Росією у військово-промисловому комплексі.


Однак, як зазначили представники КБ Південне, припинення співпраці з російською стороною можливе тільки у разі появи відповідного указу президента України, який поки не підписаний.
 
 
У Міноборони Росії також немає інформації про розірвання відповідного договору.


Ракета РС-20 Сатана вважається найкращим стратегічним озброєнням у світі. Вона була розроблена дніпропетровським Конструкторським бюро Південне ім. М.К. Янгеля в 1973 році і прийнята на озброєння радянської армії в 1975-му. РС-20 може доставляти до 10 бойових частин на дальність, що перевищує 10 тис. км. Її цілями є укріплення об'єкти, такі як пускові шахти і командні пункти.


За заявою головкому РВСП Сергія Каракеєва, Сатана перебувтиме на озброєнні до 2022 року. Ракету повинні замінити наземні стратегічні комплекси Тополь-М і Ярс, а також МБР Булава.
 
Обслуговування російських РС-20 за договором між Міноборони РФ і заводом Південмаш має здійснюватися до 2017 року.
 
За оцінкою експертів, Росія платить українському підприємству за обслуговування ракет близько 10 млн доларів на рік. За інформацією на 2008 рік, в російській армії було 75 РС-20.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8981. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект