НОВИНИ

20.06.2014 | Генсек НАТО: Політика Росії щодо України "підриває міжнародний порядок"
За матеріалами - Кореспондент

Агресивна політика Росії щодо України завдає шкоди міжнародному порядку і загрожує союзникам НАТО, заявив генеральний секретар північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен на спільній з британським прем'єром Девідом Кемероном прес-конференції у Лондоні.


"Російська агресія проти України підриває міжнародний порядок", - заявив генсек.


Він зазначив: "Можу підтвердити, що зараз ми спостерігаємо посилення військової присутності Росії на кордоні з Україною, принаймні, кілька тисяч російських військових розміщені на кордоні, спостерігаємо їхнє переміщення в районі кордону з сусідньою Україною. Думаю, це гідний жалю крок назад" , - сказав він.


Генсек НАТО зазначив: "Ми закликаємо Росію припинити переміщення озброєнь і військ через кордон, а також дестабілізацію ситуації в Україні і налагодити конструктивний політичний діалог з Києвом".


Кемерон, у свою чергу, заявив, що він і Расмуссен погодилися з необхідністю враховувати "довгостроковий вплив російсько-української кризи" і розглядати питання про приєднання східноєвропейських країн до НАТО, оскільки вони "відчувають загрозу через російську агресію в Україні".


Ці питання будуть, за його словами, розглянуті на майбутньому в Уельсі саміті НАТО у вересні 2014 року.


Кемерон зазначив: "Ми повинні довести до Росії, що хочемо бачити в ній партнера, а не загрозу. Але Росія своїми незаконними діями щодо сусідніх держав загрожує союзникам НАТО і тим самим ставить під сумнів співпрацю в майбутньому".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект