НОВИНИ

20.06.2014 | США, ЄС та Україна провели нараду щодо енергобезпеки в регіоні
Джерело - Українська енергетика

Карлос Паскуаль, спеціальний посланець США з міжнародних енергетичних питань, днями провів закриту нараду з представниками США, країн Центрально-Східної Європи та України в Будапешті на тему енергетичної безпеки в регіоні. Конференцію тримали в секреті до закінчення задля безпеки великої кількості учасників. Представники різних країн - від США до України - взяли участь у дводенній конференції, повідомляють джерела угорських видань. На засіданні була також Європейська Комісія.


 


Україна була головною темою обговорення другого дня форуму, і, як зазначив Паскуаль, головна мета полягає в досягненні, спільно з ЄС, відновлення постачання газу в Україну за реалістичними цінами.


 


Міністр енергетики України Юрій Продан провів окрему зустріч з міністром закордонних справ Угорщини Тібором Наврачичем, однак предмет обговорення невідомий. Продан також зустрічався з представниками Вишеградської четвірки, Болгарії, Хорватії, Румунії та США.
 


Карлос Паскуаль заявив, що постачання газу між країнами Центральної та Південно-Східної Європи має бути розширено з метою зміцнення енергетичної безпеки в регіоні. Посилаючись на Європейську стратегію енергетичної безпеки, Паскуаль заявив, що будівництво газопроводу «Південний потік», який постачатиме російський газ до Європи по дну Чорного моря, має бути призупинено, поки проект не відповідатиме європейським правилам конкуренції.
 


Після переговорів з Паскуалем заступник міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини зазначив, що українська ситуація змусила вкладати все більш нагальні інвестиції, які дали б доступ до нових енергетичних ресурсів або відкрили нові маршрути постачання. Він зазначив, що Угорщина ще не може імпортувати газ з Хорватії та Румунії через інтерконнектори, звинувачуючи відсутність хорватських і румунських інвестицій. Паскуаль додав, що Хорватія може відіграти важливу роль в забезпеченні безпеки постачань енергоносіїв в регіоні, якщо на острові Крк в Адріатичному морі буде побудований LNG-термінал.
 


Спеціальний посланець США з міжнародних енергетичних питань назвав Болгарію найбільш вразливою країні регіону з точки зору енергетичної безпеки. Для Болгарії особливо важливим завданням є знайти альтернативні джерела поставок енергоносіїв, але це триватиме деякий час, сказав він. Він нагадав про план, який є у списку пріоритетних проектів ЄС, за яким газ постачатимуть до Болгарії з терміналів скрапленого газу в Греції.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект