НОВИНИ

20.06.2014 | "Газпром" відмовляється зберігати газ в Україні
Джерело - УКРІНФОРМ

"Газпром експорт" майбутньої зими використовуватиме потужності європейських підземних сховищ газу (ПСГ) для компенсації окремих піків попиту, і не розраховує в цьому питанні на можливості газотранспортної системи України.


Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.


"Газпром експорт" майбутньою зимою використовуватиме потужності європейських підземних сховищ для компенсації окремих піків попиту і не розраховує в цьому питанні на можливості ГТС України. «Газпром» вирішив збільшити закачування газу до європейських ПСГ у літній сезон 2014 року ", - відзначили в компанії.


Там також стверджують, що Угода на надання послуг з підтримки режиму поставок, що діяла між "Газпром експортом" і "Укртрансгазом" "застосовувалося рідко". "Обсяги, які вона підтримувала, не перевищували часток відсотка від транзиту", - запевняють у "Газпром експорті".


Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" заявив про намір компанії "Газпром експорт" розірвати з підприємством "Укртрансгаз" договір, який передбачає "компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу в Європі". За даними "Нафтогазу України", дія договору буде припинена з 23 червня, відзначає ИТАР-ТАСС.


У "Нафтогазі" заявляють, що рішення про розірвання укладеного в 2010 році договору "не має економічного обгрунтування і збільшує ризики невиконання" Газпромом "своїх зобов'язань перед європейськими покупцями".


Голова правління "Нафтогазу України" Андрій Коболєв вважає розірвання договору "черговою спробою лобіювання "Південного потоку"".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект