НОВИНИ

24.06.2005 | Названо країну із найсуворішою цензурою Інтернету
Джерело - Korespondent

Учасники міжнародного консорціуму "OpenNet Іnіtіatіve", до складу якого входять дослідники Гарвардського і Кембріджського університетів, а також Університету Торонто, дійшли висновку, що діюча на території Ірану інтернет-цензура є найсуворішою в усьому світі.


У цій країні закрито доступ до всіх онлайнових ресурсів, що розповідають про права жінок, постачають порноконтент, а також мають стосунок до проблем політичного характеру і сексуальних меншостей. До чорного списку потрапляють також блоги, кажуть експерти.


Цікаво, що нагляд за онлайновим простором на території Ірану здійснюється американською компанією "Secure Computіng", яка одночасно є розробником необхідного для цього програмного забезпечення. Однак ініціатива, підкреслюють оглядачі, виходить від уряду держави.


Під час дослідження представники "OpenNet Іnіtіatіve" дійшли висновку, що в процесі моніторингу блокується доступ практично до 34% сайтів від загального числа онлайнових ресурсів. Причому переважно доступ перекривається до тих сайтів, інформація на яких представлена державною мовою фарсі, тоді як англомовні сайти мають набагато більший "ступінь свободи".


На основі зібраних даних у "OpenNet Іnіtіatіve" дійшли висновку, що іранська політика регулювання інтернет-простору є найбільш жорсткою і перевершує навіть "Великий китайський брандмауер". Крім того, представники "OpenNet Іnіtіatіve" також обвинуватили "Secure Computіng" у пособництві недемократичному режиму всередині держави і порушенні Конвенції ООН про права людини.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект