НОВИНИ

21.07.2014 | Morgan Stanley: економіка Росії не уникне рецесії
За матеріалами - УНІАН

Зростання невизначеності та недовіри, викликане новим раундом санкцій США щодо ВЭБа, «Газпромбанка», «Роснефти» і «Новатека», може привести до рецесії російської економіки у другому півріччі, не виключають Джейкоб Нелл і Аліна Слюсарчук з Morgan Stanley.
Ризики найгіршого сценарію матеріалізуються: прогноз спаду економіки на 1,5% у 2014 році тепер виглядає більш імовірним, ніж базовий прогноз зростання на 0,8%, пишуть "Ведомости" з посиланням на огляд Morgan Stanley.


Обмеження щодо системно значимих банків і великих компаній вплинуть на всіх інших. Жорсткість доступу на зовнішній фінансовий ринок призведе до ослаблення рубля та зростання внутрішніх ставок. І хоча ЦБ, вважають аналітики, впорається зі зростанням попиту на ліквідність як ціною скорочення своїх резервів, так і шляхом використання неринкових механізмів рефінансування, подорожчання вартості запозичень негативно позначиться на інвестиціях. А ослаблення рубля - на споживчому попиті.


Але сильнішим фактором виявиться зростання невизначеності, через яку інвестори захочуть відкласти свої плани, а споживачі - більше зберігати, вважають у Morgan Stanley. У результаті економіка, яка у II кварталі швидше стагнувала, ніж скорочувалася, не зможе уникнути скорочення у другому півріччі, хоча завдяки високій ціні нафти та жорсткому ринку праці, де безробіття продовжує залишатися на історичних мінімумах, спад не буде великим.


Невизначеність «правил гри» щодо бізнесу, швидше за все, продовжиться як через ризик подальших санкцій з боку США та ЄС, так і ризик відповідних кроків з боку російської влади. Обидва фактори негативні для інвестицій не тільки з точки зору потоків, але й у плані передачі технологій у разі згортання транскордонного співробітництва, зазначають Ганна Задорнова та Дмитро Виноградов із UBS.


У разі подальших санкцій та підвищення ізоляції в російській економічній політиці можливі фундаментальні зрушення, вважають Нелл і Слюсарчук: перехід від гнучкого курсоутворення та інфляційного таргетування до політики фіксованого обмінного курсу; від бюджетного правила з обмеженням дефіциту в 1% ВВП - до пом'якшення бюджетної політики для підтримки економічного зростання; від проринкової орієнтації - до «государственничества»; від стратегії інтеграції з глобальними ринками та інституціями - до скорочення залежності від зовнішніх ринків.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект