НОВИНИ

31.07.2014 | Посол України в ЄС пропонує віддати Україні заморожені інвестиції в Росію
Джерело - УНІАН

Про це Єлісєєв заявив у коментарі УНІАН.


«Це був би логічний крок як з політичної, так і з економічної точок зору. Це також було б справедливо з урахуванням обсягів та характеру злочину, який Росія вже вчинила проти України. Ці кошти, наприклад, могли б наповнити спеціальну програму ЄС з реабілітації Донбасу», - пояснив свою думку посол.


Коментуючи ухвалені санкції щодо Росії, український дипломат зазначив, що це рішення „стало поворотним моментом у сприйнятті Європейським Союзом зухвалої та неприпустимої поведінки Росії стосовно України”.


Такий крок став також важливим політичним сигналом – сила та агресія є неприйнятними категоріями для міжнародних відносин ХХІ століття. Це рішення вселяє впевненість, що Європейський Союз і надалі вживатиме рішучих кроків, якщо Росія не зупиниться і продовжить дестабілізувати ситуацію на сході України. Сьогодні ми чітко побачили, що економічні інтереси не можуть домінувати над нашими спільними цінностями”, - наголосив Єлісєєв.


Говорячи про те, що санкції в сфері військово-технічного співробітництва не торкатимуться існуючих контрактів, включаючи продаж Росії вертольотоносців «Містраль», посол вважає, що цей контракт порушує базові правила Європейського Союзу і в принципі не може розглядатися в контексті економічних санкцій. „Такий контракт необхідно переглядати, виходячи з вимог законодавства Європейського Союзу”, - переконаний він.


Нагадаємо, РФ у березні 2014 року, порушуючи всі міжнародні договори, анексувала український Крим, і продовжує дестабілізувати ситуацію на сході України, направляючи туди озброєних терористів. Влада РФ надає військову, матеріально-технічну, економічну й фінансову підтримку терористичним організаціям «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка».


16 липня в Брюсселі відбулося засідання Європейської Ради, на якому було розглянуто питання про ситуацію в Україні.


Як результат, Європейська Рада попросила ЄІБ призупинити підписання нових фінансових операцій у Російській Федерації за участю бенефіціарів у державному секторі. «Держави-члени Європейського Союзу координуватимуть свої позиції в Раді директорів ЄБРР», - сказано у висновках.


Крім того, Європейська Рада просить Єврокомісію „по-новому оцінити програми в рамках співробітництва Росія-ЄС із метою ухвалити рішення, в кожному випадку окремо, призупинити реалізацію програм двостороннього та регіонального співробітництва”.


Росія є найбільшим отримувачем проектного фінансування від ЄБРР - 1,8 млрд євро в 2013 році, тоді як загалом інвестиції ЄБРР у всьому світі становлять 9 млрд євро на рік. Кредити РФ від ЄІБ у 2013 році становили 1,4 млрд доларів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект