НОВИНИ

04.08.2014 | Новий акт Конгресу США надасть Україні статус союзника
Джерело - Ukranews.

У Конгрес США внесено акт 2277 під назвою Russian Aggression Prevention Act 2014 (Акт про запобігання агресії Росії). Документ підготовлений і лобіюється групою конгресменів, що вимагають від адміністрації президента США Барака Обами більш рішучих дій у боротьбі з агресією Росії. Законопроект передбачає інструменти протидії, головний з яких - надання Україні, Грузії та Молдові спеціального статусу ключових союзників США поза блоком НАТО.


Що передбачає акт:


Крім загального статусу союзників США, що гарантує Україні "допомогу в безпеці від НАТО і США", документ передбачає надання Україні прямої військової допомоги на $ 100 млн. у 2014 році. До цієї суми включено протитанкове і зенітне озброєння, стрілецьку зброю, а також все необхідне спорядження залежно від потреб України.


"Президент уповноважений забезпечити Україну всім необхідним для потреб Збройних Сил України", - сказано в акті.


Серед необхідного згадується:


- Протитанкова зброя і боєприпаси;


- Зенітна зброя і боєприпаси;


- Командна зброя;


- Стрілецька зброя і боєприпаси, включаючи пістолети, автомати, гранати, кулемети і снайперські гвинтівки;


- Захищені транспортні засоби;


- Високоподвижні багатоцільові колісні транспортні засоби;


- Надувні човни;


- Бронежилети;


- Пристрої контролю за вогнем, шукачі діапазону, оптичні прилади, контрольно-вимірювальні прилади;


- Вибухові засоби, обладнання для виявлення саморобного вибухового пристрою;


- Обладнання виявлення мін;


- Прилади хімічного, біологічного, радіаційного, ядерного виявлення, і обладнання для захисту від вищезгаданого;


- Комунікації, логістичне обладнання, медичне обладнання, спеціалізоване обладнання, та інші засоби захисту, послуги та навчання, яке запрошувати уряд України.


Акт також передбачає передачу Україні даних розвідки США. Сюди включені дані з переміщення російської армії на території Росії і України (у Криму і на сході), а також інформація, яка допоможе уряду України заздалегідь запобігти провокації з російського боку. Крім того, документ розширює можливості для співпраці між Україною і США у військовій сфері - вчення, консультації, тісна кооперація у сфері ВПК і можливість для України отримувати від США озброєння і спецтехніку, яка не призначена для експорту або отримання якої ускладнено законодавством США для третіх країн.


Акт констатує факт анексії Росією української території. Законопроект покликаний посилити санкції проти Росії за агресію проти України. У списку згаданих майбутніх мішеней для санкцій значаться: Сбербанк; Банк ВТБ; Зовнішекономбанк; Газпромбанк; Газпром; Новатек; Роснефть; Рособоронекспорт (частина перелічених компаній вже потрапили під секторальні санкції США).


В цілому акт складається з 60 сторінок і охоплює кілька напрямів тиску на агресора. Україна згадується в більшій частині документа, але значна його частина націлена також на більш тісну співпрацю з союзниками по НАТО, посилення кооперації з країнами Євросоюзу. Крім того, акт передбачає енергетичну підтримку з боку США країнам ЄС як інструменту боротьби з впливом Газпрому в Європі. Акт також покликаний посилити вплив вільних ЗМІ в країнах колишнього СРСР і збільшити підтримку демократичних інститутів у самій Росії. Крім того, акт передбачає, що у разі продовження агресії РФ, США відмовляться від участі в переговорах з Москвою щодо скорочення ядерних сил.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 353. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект