НОВИНИ

05.08.2014 | Якої військової допомоги потребує від Заходу Україна?
Джерело - Голос Америки

Україна опинилася на передовій фронту війни з російським імперським реваншизмом і потребує повномасштабного військово-технічного сприяння Заходу. Таким чином експерти прокоментували Радіо Свобода висловлену главою МВС Аваковим думку про необхідність даної допомоги. При цьому фахівці зазначають – Україні не варто сподіватися на пряму військову допомогу НАТО. Оптимальний варіант: приклад Ізраїлю – держави, яка змогла сформувати міцну армію, користуючись іноземною військовою технікою та зброєю.


Європа і США будуть змушені перейти від політики відмежування у військових питаннях до повномасштабної військово-технічної допомоги Україні. Спочатку через поставку техніки, а потім і з залученням військових підрозділів НАТО. Таку думку міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков висловив на своїй сторінці у соцмережі Facebook.


За словами керівника МВС, сьогодні у Європи немає альтернативи: «або зупинити Путіна зараз, або ж спустити те, що відбувається у нас на гальмах компромісу і точно знати, що з ними завтра буде те ж, що зараз коїться в Україні. Причому це завтра буде не фігуральним, а у найближчому майбутньому. І рецидив буде жорсткішим», – стверджує Аваков.


«Відбувається не внутрішньо український конфлікт, не навіть російсько-український конфлікт»


Військовий експерт із Центру Разумкова Олексій Мельник погоджується з тим, що військово-технічну допомогу Заходу Україні слід посилити. Але від «залучення військових підрозділів НАТО», як запропонував Аваков, на даний момент варто утриматися, вважає фахівець. Що ж військово-технічного сприяння, то вже зняті ті ембарго, які діяли стосовно України на початку нинішнього року і тепер відновлено видачу ліцензій на експорт спецспорядження та військового обладнання в повному обсязі.


І зараз, констатує експерт, настав час поставок Україні високоточної зброї, яка дозволила б досягти певного військового успіху і по-друге, уникнути жертв серед мирного населення в окупованих проросійськими бойовиками регіонах. По-друге, Україна потребує надання розвідувальної інформації, особливо стосовно тих ділянок кордону з Росією, через які просочуються найманці та військова техніка сепаратистів.


«Думаю, що Захід уже дозрів до рішення про надання Україні військово-технічної допомоги. Адже зараз відбувається не внутрішньо український конфлікт, не навіть російсько-український конфлікт. Це, власне, війна, яку Путін розпочав проти Заходу. Розпочав для відвоювання Росією глобальних позицій у світі. І Україна зараз перебуває на передній лінії фронту цієї війни», – наголосив Олексій Мельник.


«У Росії з’явився стовідсотково фашистський режим»


Колишній перший заступник голови парламентського комітету в закордонних справах Тарас Чорновіл теж вважає, що Захід посилить військово-технічне сприяння Україні, бо перед Заходом постала необхідність захистити не певну державу, а себе.


«У західних цивілізованих державах усе більше й більше починають розуміти, що вони мають справу з абсолютною аналогією подій, які відбувалися напередодні Другої Світової війни. У Росії з’явився стовідсотково фашистський режим. Зрозуміло, що керівники західних держав не говорять про те, що Путін – фашист. Але члени їхніх партій, їхніх фракцій у парламентах уже називають його «другим Гітлером», бо вони розуміють, що Україна в даному випадку є лише переднім фронтом. А основний напрямок Росії – боротьба проти НАТО, проти всього західного світу», – зауважує Тарас Чорновіл.


Водночас Тарас Чорновіл нагадує, що Україна не є членом НАТО. Тому найліпший варіант військової співпраці із Заходом, на який вона може зараз розраховувати – це те, що має нині Ізраїль. Ця держава дійсно отримує серйозну військову допомогу, але іноземні солдати за Ізраїль не воюють, підсумував Тарас Чорновіл.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект