НОВИНИ

29.06.2005 | Американські політики просять Буша забезпечити членство України в ЕС та НАТО
Джерело - Українська правда

Троє колишніх держсекретарів США, а також група впливових американських політиків та інтелектуалів оприлюднили звернення до адміністрації президента Буша відіграти провідну роль у забезпеченні членства України в Європейському Союзі і НАТО.


Медлен Олбрайт, Джеймс Бейкер і Генрі Кісінджер закликають адміністрацію США вимагати від ЄС недвозначної згоди на політику відкритих дверей для майбутнього членства України, а також сприяти ухваленню блоком НАТО "Плану дій щодо членства України" після парламентських виборів у березні наступного року.


Під зверненням також підписалися колишні радники з питань національної безпеки Збігнев Бжезинський, Френк Карлуччі та Брент Скоукрофт, а також президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Джон Гемр.


"Сполучені Штати повинні закликати українське керівництво і суспільство стати на шлях інституційних перетворень, які допоможуть Україні стати повноправним членом Євро-атлантичної спільноти, а також створити усі відповідні умови для українського керівництва і суспільства, скасувавши застарілі перешкоди на шляху до прогресу", йдеться у зверненні.


Автори стверджують, що безпека і процвітання в Україні стануть підтвердженням того, що нормальне посткомуністичне майбутнє можливе і для Росії.


Вони також попереджають, що коли Сполучені Штати не зможуть реалізувати серйозної послідовної політики щодо України, важко уявити як вони це робитимуть щодо інших країн з меншим економічним потенціалом, слабшими демократичними інституціями, і більш віддалених від ключових європейських союзників.


У зверненні також міститься низка інших рекомендацій адміністрації Сполучених Штатів:


- підтримати розвиток стабільних і конструктивних відносин України з Росією, оскільки європейська орієнтація України не повинна перешкоджати чи заперечувати стосунки Києва з Москвою;


- допомогти Україні досягти енергетичної незалежності, сприраючись на ринкові механізми. Україна потребує диверсифікації джерел енергопостачання, щоби зменшити її вразливість від ринкових потрясінь.


Україна також повинна запроваджувати ефективні технології енергозбереження, щоби покращити економічні показники і зменшити собівартість продукції;


- усунути торгівельні обмеження, обумовлені поправкою Джексона-Веніка, і вдатися до інтенсивних переговорів задля забезпечення членства України в СОТ у 2005 році.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект