НОВИНИ

29.06.2005 | Берлін не зміг заручитися підтримкою Вашингтона в питанні членства у Раді Безпеки
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під час переговорів у Білому домі президент США Джордж Буш та канцлер Німеччини Ґергард Шредер обговорили широкий спектр міжнародних проблем. Однак заручитися підтримкою Вашингтона в питанні постійного членства Берліна в Раді безпеки ООН німецькому лідеру не вдалося. 


Нинішній приїзд канцлера Шредера до Вашингтону – це візит у відповідь на відвідини Бушем Німеччини в лютому цього року. У зв’язку з нагальними внутрішньополітичними проблемами канцлер Німеччини обмежився перебуванням в американській столиці всього протягом доби.


У понеділок на переговорах в Білому домі лідери США й Німеччини обговорили кризу в Євросоюзі, боротьбу з тероризмом та розповсюдженням зброї масового знищення, підсумки виборів в Ірані й реформу ООН.


Герхард Шредер намагався переконати свого американського колегу в доцільності розширення Ради безпеки ООН за рахунок прийому на правах постійних членів Японії, Бразилії, Індії та Німеччини. Однак схвальної відповіді від Буша він не дочекався. Як відомо, США погоджуються розширити склад Ради безпеки лише на два місця – перше віддати Японії, а друге – одній з країн, що розвиваються. Однією з основних тем переговорів Буша й Шредера в Білому домі була також ядерна програма Ірану.


Глава Білого дому вітав зусилля країн Євросоюзу змусити Тегеран відмовитися від розробок і виробнитцва ядерної зброї, однак наголосив, що світова спільнота повинна застерегти іранське керівництво, що в разі провалу дипломатичних зусиль в цьому напрямку, міжнародне співтовариство може вдатися до інших важелів тиску.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4638. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект