НОВИНИ

31.08.2014 | Словаччина, Угорщина, Чехія та Кіпр не хочуть посилення санкцій проти РФ
Джерело - Zahid.net

Під час позачергового саміту Євросоюзу чотири країни-члени Європейського Союзу висловили незгоду з рішенням про розширення санкцій проти Росії. Імовірно, через це санкції не були введені в дію останнім рішенням Європейської ради — рішення відкладене на тиждень.


Про це повідомляє газета Financial Times.


«Попри зростання очевидності того, що російська регулярна армія діє на Сході України, ЄС лишається розділеним у питанні впровадження жорсткіших санкцій», - зазначається у статті, яка була опублікована за підсумками саміту.


Financial Times посилається на дипломатичне джерело, яке стверджує, що чотири країни — Словаччина, Угорщина, Чехія та Кіпр — «висловили занепокоєння щодо запровадження жорсткішого ембарго».


Цього достатньо для зриву санкцій. Видання нагадує, що для ухвалення такого рішення потрібна одноголосна підтримка всіх країн-членів ЄС.


Ідентичні дані надає «Інтерфакс-Україна».


«За результатами дискусії стало зрозуміло, що Чехія, Словаччина, Угорщина і Кіпр мають свої зауваження щодо розширення санкцій», - повідомила агенція з посиланням на інформованого європейського дипломата.


Словацький прем'єр Роберт Фіцо особисто підтвердив інформацію щодо своєї країни, повідомляє Reuters.


«Я залишаю за собою право вето щодо санкцій, якщо вони наноситимуть шкоду національним інтересам Словаччини», - заявив він.


«Я вважаю санкції беззмістовними та контрпродуктивними… Доки ми не бачитимемо ефекту від тих санкцій, які вже запроваджені, немає жодного сенсу вводити нові», - заявив Фіцо.


Як зазначає Європейська правда, керівництво Словаччини, Чехії, Угорщини та Кіпру часто дотримується проросійської позиції. Президент Чехії Мілош Земан нещодавно заявив, що в Україні триває «громадянська війна», а Майдан був «лігвом бандерівських сил».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект