НОВИНИ

01.10.2014 | Польща збільшує присутність військ США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Одним з головних завдань польського уряду на найближчий рік буде поглиблення обороноздатності країни, а також  збільшення присутності американських військ у Польщі.


Про це в середу під час презентації в Сеймі програми дій уряду на рік заявила новий прем'єр-міністр Польщі Ева Копач, передає власний кореспондент Укрінформу.


“У світлі подій в Україні зростає потреба поглиблення відносин із США і тому мій уряд докладе зусиль, аби США збільшили у Польщі свою військову присутність”,- зазначила Копач.


Вона підкреслила, що на фоні найбільшого за декілька десятиліть збройного конфлікту поблизу кордонів Польщі, уряд РП збільшить витрати на обороноздатність країни. “Ми збільшимо оборонні витрати з 2016 року до 2% від ВВП країни (сьогодні 1,95% - ред.), що дасть додатково 800 млн злотих (приблизно 250 млн дол.) в 2016 році і, відповідно, більше у наступні роки на сучасне озброєння для польської армії”, - наголосила польський прем’єр.


Копач повідомила, що у світлі конфлікту в Україні необхідно налагодити тісну співпрацю усіх польських служб правопорядку з армією. “Конфлікт в Україні показує, що у війнах нового типу ключовою є потреба зміцнення війькового потенціалу Польщі, оборона кордонів, а також співпраця служб громадського порядку – поліції і прикордонників - із збройними силами. В ситуації загрози необхідною є інтеграція усіх інструментів, які є в руках країни”,- підкреслила Копач.


За її словами, в листопаді Варшава представить детальний план обороноздатності країни для зміцнення безпеки Польщі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект