НОВИНИ

11.07.2005 | В офісі НАТО підбили підсумки візиту в Україну двох груп експертів Північноатлантичного Альянсу
Джерело - Український монітор

3 липня з метою надання нашій державі допомоги в реалізації програми утилізації надлишкових боєприпасів та озброєння, а також ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася на 275-й базі збереження артилерійських боєприпасів, що розташована в районі села Новобогданівка Запорізької області, в Україну прибули дві групи експертів Північноатлантичного Альянсу.



Протягом минулого тижня експерти НАТО, на чолі з керівником секції з проблематики боєприпасів Агентства з питань технічного забезпечення та постачання NAMSA паном Стефаном Брауном та керівником секції спільних озброєнь Департаменту інвестицій в оборону Міжнародного секретаріату НАТО пан Ричардом Фроо, тісно працювали з представниками української військової делегації, яку очолював директор Департаменту утилізації ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Володимир Попович.



Зокрема, в ході переговорів сторони узгоджували положення імплементаційної Угоди між Україною та NAMSA стосовно реалізації проекту Трастового фонду в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру” з утилізації надлишкових боєприпасів та озброєння, у тому числі - переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК).



Також експерти Альянсу протягом трьох діб працювали на базі збереження артилерійських боєприпасів, що розташована в районі села Новобогданівка, де ознайомилися з ходом ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася тут у травні минулого року.



Підбиваючи підсумки роботи в Україні керівник секції спільних озброєнь Департаменту інвестицій в оборону Міжнародного секретаріату НАТО пан Ричард Фроо зазначив, що НАТО та Україна започаткували проект Трастового фонду, який передбачає фінансову допомогу в утилізації 133 тисячі тонн боєприпасів, 1,5 мільйона одиниць стрілецької зброї та тисячі одиниць ПЗРК.



- Ми також приїхали щоби оцінити ситуацію, яка склалася під Новобогданівкою. Наш висновок – ситуація там є досить драматичною. Проблема полягає в тому як вичистити цю територію від пошкоджених під час пожежі боєприпасів і вивезти звідти все те, що є небезпечним. І наше завдання - надати Україні допомогу у вирішенні цієї проблеми, - зазначив пан Ричард Фроо.



Він також повідомив, що зараз розглядається питання надання допомоги Україні з боку країн-членів та партнерів НАТО у вирішенні проблеми утилізації озброєнь і боєприпасів.



- Це і консультативна допомога, і допомога технологіями утилізації, які є в країнах членах НАТО, і, безумовно, фінансова допомога. За підсумками нашої роботи в Україні буде оформлено відповідний звіт, який буде надіслано в усі країни-члени Альянсу. Цей звіт допоможе країнам НАТО точніше знати якої допомоги потребує Україна у вирішенні проблеми утилізації, - підкреслив пан Ричард Фроо.



Як зазначив пан Ричард Фроо, ще одним аспектом співпраці України з Альянсом в цьому напрямку є унеможливлення надзвичайних подій на інших базах, складах і арсеналах, подібних тим, що сталися в Артемівську та під Новобогданівкою. Тобто, приведення умов зберігання боєприпасів до відповідних норм безпеки, які діють в країнах-членах Альянсу. Також НАТО готове надати допомогу в створенні в Україні повного циклу роботи з боєприпасами – від виробництва до утилізації.



У свою чергу директор Департаменту утилізації ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Володимир Попович зазначив, що цим візитом експертів НАТО в Україну завершується перший етап роботи по Трастовому фонду. Загалом робота цього фонду розрахована на 12 років.



- В ході першого етапу цього великого проекту, який розраховано на три роки, ми погодили Імплементаційну угоду між NAMSA та Україною, яка на сьогодні знаходиться на розгляді в Брюсселі та країнах НАТО. Погодження цієї угоди повинно бути завершено до кінця липня і надіслано її в Україну, - зазначив Володимир Попович.



Він також додав, що після підписання Імплементаційної угоди буде оголошено тендер на виконання робіт першого етапу.



- Вже сьогодні ми готові проводити експериментальну розборку ПЗРК, боєприпасів і стрілецької зброї і в ході тендеру ми виберемо виконавця даних робіт. В Україні є відповідні технології, але відсутнє необхідне обладнання. В цьому питанні ми сподіваємося на допомогу з боку НАТО, - зазначив Володимир Попович.



Керівник секції з проблематики боєприпасів Агентства з питань технічного забезпечення та постачання NAMSA пан Стефан Браун додав, що протягом першого етапу планується утилізувати 15 тисяч тонн боєприпасів, 400 тисяч одиниць стрілецької зброї та тисячі одиниць переносних зенітних ракетних комплексів. Обсяг фінансування робіт першого етапу з Трастового фонду складатиме приблизно 8 мільйонів євро.



- На сьогодні країни-донори фонду підтвердили готовність виділити кошти на загальну суму 3,3 мільйона євро. Як тільки ці кошти поступлять на рахунок фонду, буде розпочато перший етап робіт. Ми сподіваємося, що роботи вже розпочнуться у серпні цього року , - зазначив пан Стефан Браун.
Обидві сторони також зазначили, що, не зважаючи на щільний графік, спільна робота була надзвичайно ефективною та корисною.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект