НОВИНИ

12.07.2005 | Інтеграції України в НАТО заважає політична боротьба українських можновладців - британський експерт
Джерело - ProEUROPA

Старший науковий спiвробiтник Центру вивчення конфліктів при Академії оборони Великобританії Джеймс Шерр вважає, що Україна може приєднатися до Плану набуття членства в НАТО вже наприкінці поточного року.


"В принципі, це можливо. Але дійсно, є й серйозні перешкоди", - сказав він в інтерв’ю газеті "День", опублікованому в суботу.


"Перемога Віктора Ющенка та демократичних сил пробудила надію Заходу на те, що красиві декларації щодо євроатлантичної інтеграції нарешті буде втілено в життя", - каже Шерр.


"Ми сьогодні відчуваємо дуже плідну атмосферу в країні й бачимо помітно зрослий потенціал", - додає він.


"Iз іншого боку, є привід і для певного розчарування та здивувань. Насамперед, із моменту інавгурації нового президента України почалася страшна політична боротьба на верхівці державної влади. Це видно всім навіть неозброєним оком", - зазначає експерт.


Ця боротьба, на думку Шерра, послаблює роль РНБО, й головне, ускладнює координацію в сфері реформування сектора оборони та безпеки.


"Причому формується така думка, що політичні ігри знову реалізуються в інтересах конкретних осіб, що переважають над інтересами країни", - вважає він.


"Проте не можу не відзначити, що в Міністерстві оборони України наявний дух реформування та професійний підхід. У МВС і СБУ зроблено декілька важливих кроків", - зазначає експерт.


"Але на верхівці української влади ми бачимо параліч замість рішучого управління та координації, без яких системної реформи не буде. Якщо цей параліч затягнеться, я дуже сумніваюся, що НАТО вважатиме Україну готовою приєднатися до Програми набуття членства в Альянсі", - попереджає Шерр.


На питання, якими мають бути відносини України з Росією і чи є логічною формула інтеграції України в Європу разом з Росією, Шерр зазначив, що на це запитання мають відповідати лише українці, без тиску іноземців.


"Але, по-моєму, формула "в Європу з Росією" не логічна, оскільки Росія не має наміру вступати ні до НАТО, ні до ЄС. І, мабуть, для України не буде прийнятним, якщо вибір Росії стане перешкодою для її вільного вибору", - сказав експерт.


"Звичайно, немає сумнівів і в тому, що відносини з Росією вкрай важливі для України. Але разом iз тим майбутнє цих стосунків має базуватися виключно на їх рівній і справедливій основі. Якби Росія доброзичливо визнала вибір України щодо шляху та способу інтеграції, я передбачаю, що відносини між Україною та Росією стали би більш міцними та взаємовигідними, аніж зараз", - вважає Шерр.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект