НОВИНИ

06.10.2014 | Польща проводить військові маневри з НАТО і збільшує фінансування армії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Польща хоче посилити на своїй території військову присутність НАТО й переконує союзників збільшити витрати на озброєння. Це – не голослівні заяви, твердить польський президент Броніслав Коморовський, який відвідав масштабні військові навчання «Анаконда», що відбулися на півночі країни. Польські і натівські вояки відпрацьовували можливий сценарій збройного конфлікту з державою, яка підбурює національну меншість до сепаратизму.


Ані польські політики, ані генерали не приховують, що їхні заяви про готовність протистояти ймовірній військовій агресії пов’язані з подіями на сході України. Томаш Семоняк, міністр оброни Польщі, наголосив, що маневри «Анаконда» – це найбільші натівські навчання від початку збройного конфлікту на території України.


Участь у них взяли 12,5 тисяч солдатів та офіцерів, майже 2 тисячі транспортних засобів, 42 літаки і 17 військових кораблів. Військові вчилися координувати свої зусилля так, щоб відбити напад агресора, який за вигаданим сценарієм хоче встановити контроль над частиною польської території.


Бюджет війська становитиме 2 відсотки ВВП


Президент Польщі Броніслав Коморовський необхідність таких масштабних військових навчань пояснив тим, що в зв’язку з подіями в Україні світ став менш безпечним і менш передбачуваним.


«Це – безпрецедентна ситуація порушення миру, порушення міжнародного права, застосування сили і розпалювання сепаратизму. Це – результат діяльності держави, яка ще донедавна була однією з наддержав, а сьогодні прагне мати свою сферу впливів і стати новою імперією», – говорить глава польської держави.


За словами Коморовського, НАТО мусить дати рішучу відповідь на те, що відбувається за східними кордонами Польщі. Такою відповіддю, вважає польський президент, мусять бути натівські гарантії про колективну безпеку країн-членів – від Естонії до Канади. Крім цього, на думку Коморовського, міцний мир може забезпечити тільки сильна й модернізована армія.


Такої ж думки – Ева Копач, новообраний прем’єр-міністр Польщі.


«З огляду на те, що відбувається в Україні, дуже важливо поглибити зв’язки зі США. Тому мій уряд докладе всіх зусиль для того, щоб США збільшили у Польщі свою військову присутність», – запевнила прем’єр.


Голова польського уряду обіцяє значно збільшити бюджет польської армії. Вже на початку 2015 року Польща призначить додаткові 30 мільйонів злотих (тобто, приблизно 10 мільйонів доларів) на преміальні для військових. А ще через рік зросте фінасування на обороноздатність в цілому.


«Реалізуючи це завдання, ми збільшимо фінансування на оборону починаючи з 2016 року до 2 відсотків ВВП, що дасть нам додаткові 800 мільйонів злотих у 2016 році та ще більше в наступні роки на сучасну техніку для польської армії», – сказала Копач.


Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що збільшення фінансування польської армії стане добрим прикладом для інших країн НАТО, які в останні роки внаслідок світової економічної кризи зменшили свої військові бюджети. Також, за словами Коморовського, масштабні військові навчання НАТО у Польщі показали, наскільки зріс професійний рівень польської армії. «Польська змія стала справжньою анакондою», – не без підтексту сказав Коморовський.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8183. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект