НОВИНИ

14.10.2014 | На Єврокомісію Юнкера чекають виклики: економіка, енергетика й Росія
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

На Єврокомісію чекають серйозні виклики: зміцнення ослаблої кризою економіки, поглиблення енергетичної безпеки і, безумовно, розблокування відносин з Росією. Це констатують оглядачі, оцінюючи можливості євроустанови. Нова Єврокомісія має почати роботу в листопаді нинішнього року і «народжується у муках», зауважують експерти. Парламентські слухання 28 єврокомісарів виявили, що майже кожному п’ятому з них бракує досвіду та компетенції.


Війна в Україні, спровокована російською агресією, охолодила стосунки між Брюсселем та Москвою. Тому, новій Єврокомісії, очолюваній люксембуржцем Жан-Клодом Юнкером, доведеться шукати спосіб взаємодії із державою-сусідом, яка вийшла із правового поля міжнародних відносин, пояснює європейський економічний експерт, професор Вільного брюссельського університету та університету Сорбонни Ролан Жіле. На його думку, відступати перед примхами Росії не можна, водночас, слід добре усвідомити, на що Євросоюз здатен у протистоянні з Кремлем.


«Ми добре знаємо, що період Холодної війни не був на користь розвитку торгівлі, – каже економіст. – Але треба мислити не лише з огляду на непередбачуваного президента Росії, який збуджено реагує на деякі пункти. Водночас, все йому дозволяти теж не можна, тому треба бути готовими до будь-яких наслідків, які нам можуть дорого обійтися». 


Команда Юнкера має проявити чималу винахідливість, адже європейська економіка ще не випросталася після ударів нещодавньої кризи. Навіть Німеччина, що є рушієм економіки ЄС, і донині набирала оберти, засвідчила дещо невтішні прогнози подальшого зростання. Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле зазначає, що спад економіки його країни пов’язаний із недавнім падінням експорту і промислового виробництва, в основному, через бойкотування Росією деяких західних продуктів і слабкого економічного зростання в усій єврозоні.  


Чи спроможеться ЄС перетворитися на Енергетичний союз?


Водночас, з огляду на погіршення відносин ЄС та Росії, яка є значним постачальником енергоносіїв, Єврокомісії доведеться реформувати енергетичну політику всієї співдружності. Донині кожна з держав забезпечує себе газом, нафтою чи альтернативною енергією на власний розсуд. А це було на руку росіянам, які віддають перевагу двостороннім газовим контрактам, що давало їм можливість маніпуляцій та тиску на європейські столиці. Жан-Клод Юнкер нині матиме місію об’єднати ЄС у енергетичний союз. Однак, питання у тому, чи буде об’єднана Європа достатньо об’єднаною.


«Чи матиме Юнкер підтримку політиків, чи буде у нього достатньо прихильників у Європарламенті та й чи буде для створення енергетичного союзу достатньо грошей? – питає експерт. – Адже ці фінанси надходять з держав, які нині часто зосереджені на собі, на своїх власних проблемах. Причому, доволі великі держави. Тож справжній виклик полягає саме у цьому».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект