НОВИНИ

13.07.2005 | Лідерами в Сеймі мають найбільше шансів стати праві радикали
Джерело - ProEUROPA

Права радикальна партія "Право і Справедливість" (PiS) має найвищий рейтинг серед партій, котрі братимуть участь у цьогорічних виборах до Сейму. Як пише Rzeczpospolita, за неї готові проголосувати 26% поляків, що на 5% більше від теж правої, але ліберальнішої "Громадянської платформи" (РО).
 
За даними CBOS, популярність PiS за останній місяць зросла на 3%, РО - на 1%.
 
Цікаво, що на початку року РО була популярніша за PiS (26% до 18%), а в листопаді 2004 р. розрив між партіями на користь "платформи" складав 13% (27% до 14%).
 
У липня на 1% стало більше прихильників популістської "Самооборони" (захисника селян) до 14%.
 
Згідно опитувань, 5% виборчий бар´єр також подолала би ультра права та антиєвропейська "Ліга польських родин" (LPR) з 10%.
Щоправда, її прихильників стало на 4% менше.
 
Потрапили би до головного законодавчого органу також "правлячий" нині в Польщі "Союз лівих демократів" з 8% (+2%).
 
Шанси на виборчий успіх могла мати коаліція "Соціал-демократів" (SdPl), "Унії праці" (UP) та "Зелених", котрих підтримують близько 5% виборців.
 
Не дістали би мандати представники "Польської селянської партії"(PSL) з 4% (-3%) та "Демократична партія"(demokraci.pl) з 2% (-2%).


У виборах готові взяти 54% поляків, що на 7% більше, ніж в квітні.
 
PiS декларує демонтаж 3 Жечі Посполітої (утвореної після повалення комуністичного режиму на початку 90-их), яку називають цілком скорумпованим режимом, та намір побудувати нову - кращу - країну.
 
Кандидат від партії Лех Качинський має другий рейтинг серед кандидатів в президенти Польщі після Влодзімежа Цімошевича - 19%.
До старту нинішнього глави Сейму його підтримували 27% виборців.
 
За Цімошевича натомість нині готові проголосувати 35% поляків.
 
Вибори до Сейму відбудуться 25 вересня, а президентські у жовтні.
 
Цімошевича підтримують вже 35% поляків
Глава Сейму Владзімеж Цімошевич має найвищий рейтинг серед кандидатів на пост президента Польщі. За даними понеділкового опитування OBOP, за нього готові проголосувати 35% опитаних.
 
Як пише Gazeta Wyborcza, це на 8% більше, ніж результати аналогічного дослідження проведеного на замовлення редакції новин "Wiadomości" першого каналу публічного телебачення TVP1 у червні.
 
За даними газети, на лідера правої партії (PiS), президента Варшави Леха Качинського хочуть голосувати 19% поляків, за відомого кардіохірурга, сенатора Збігнєва Релігу та віце-главу Сейму й представника другої найпопулярнішої правої польської партії "Громадянська платформа" (PO) Дональда Туска по 12% опитаних.
 
Улюбленця селян Анджея Леппера підтримують 11% виборців, лідера соціал-демократичної партії (SDPL) Марека Боровського лише - 2,4%.
 
Опитування проведене 11 липня після того, як Цімошевич відмовився давати свідчення слідчій комісії до справ PKN Orlen. Він домагався виключення 7 із 8 членів комісії, аргументуючи своє прохання "їх необ´єктивністю та бажанням знизити його найвищий рейтинг".
 
Депутати хотіли допитати Цімошевича, бо він очолював Уряд Польщі в 1996-1997 році, коли нібито долю на польському ринку нафти та нафтопродуктів різко збільшила компанія "J&S", котра практично монополізувала поставки палива в країну.


Також вони хотіли вияснити, яким чином він купив та як керував акціями компанії PKN Orlen на суму 500 тисяч злотих (близько 120 тисяч євро).



Gazeta Wyborcza в понеділок, 11 липня, надрукувала опитування проведене напередодні в неділю, згідно якого, 58% поляків негативно оцінили вчинок Цімошевича, а 54% висловили переконання, що цей інцидент негативно вплине на його рейтинг.
 
За даними опитування проведеного на початку липня, за Цімошевича хотіли голосувати 31% поляків.
 
Більше про відмову Цімошевича дати свідчення читайте тут: постав, будь ласка сюди лінк на вчорашню новину.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект