НОВИНИ

23.10.2014 | Gazeta Wyborcza підозрює, що Путін пообіцяв частину України угорському прем'єру
Джерело - УКРІНФОРМ

Заперечення екс-главою МЗС Польщі Радослава Сікорського своїх попередніх тверджень про факт розмови у 2008 році президента РФ Володимира Путіна і колишнього прем'єра Польщі Дональда Туска щодо поділу України виглядає “непереконливим і вимушеним кроком”. З огляду на це, цікавим є питання: чи не обіцяв Путін частину України ще комусь з її сусідів, наприклад Угорщині?


Про це йдеться у статті “Путін частує сусідів частинами України”, опублікованій у четвер у виданні Gazeta Wyborcza.


Її автор Войцех Мазярський пише, що,говорячи про російські танки в ряді європейських столиць за два тижні, Путін чомусь не згадав в цьому переліку Будапешт. Він зауважує, що в Закарпатті проживає багато угорців, а прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан останнім часом заговорив про ширшу автономію для цієї області.


Автор підкреслює, що Орбан колись був запеклим противником Москви, а зараз чомусь активно її підтримує. Публіцист риторично запитує: "Чи щось сталося з лідером Угорщини, що він настільки радикально змінив курс і став грати в одній команді з Кремлем?". На його думку, пояснення деяких експертів, що Орбан таким чином піклується про енергетичну безпеку країни, виглядають не зовсім переконливо. Він припускає, що громадська думка, скоріш за все, не володіє повною інформацією і не враховує якихось важливих розрахунків Орбана.


“Угорський прем'єр, який мріє увійти в історію як національний покровитель, знає, що земляки вибачать йому братання з Москвою і зраду демократичних ідеалів його молодості, якщо б компенсацією за це було повернення хоча б частини територій, втрачених після Першої світової війни”, - підкреслює Мазярський.


Він нагадує, що в результаті Тріанонського договору 1920 року Угорщина втратила дві третини своєї території, що стало найбільшою травмою для угорців у минулому столітті.


Автор констатує, що варто було б дізнатися, про що говорили наодинці лідери Росії й Угорщини і чи не тому США нещодавно наклали санкції на шість вищих посадових осіб Угорщини. “Цей крок (Вашингтона. - Ред.) є безпрецедентним у відносинах між союзницькими країнами. Можливо, Вашингтон вже поставив собі такі питання і вислав Будапешту попереджувальні сигнали?” - припускає автор.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект