НОВИНИ

14.07.2005 | Реформа ООН: Причина поразки полягає не в самій ідеї
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька преса активно коментує шанси Берліна здобути постійне місце в Раді Безпеки. 


Газета GENERAL-ANZEIGER з Бонна доволі песимістично змальовує перспективи Німеччини щодо здобуття місця постійного члена Ради Безпеки:


Ще до початку дебатів в ООН про розширення Ради Безпеки стало зрозумілим, що німецький уряд зі своїм домаганням здобути місце постійного члена Ради вдався до авантюри з непередбачуваним кінцем. Шанс Берліна та трьох його союзників у так званій “групі чотирьох” здобути необхідну кількість прихильників на сесії Генеральної Асамблеї ООН виглядає щоразу менш вірогідним.


GENERAL-ANZEIGER


Стратегії четвірки, спрямовані на те, аби провівши реформу Раду в три етапи, розширити кількість членів у ній до 25, загрожує невдача вже на першому кроці. Зрештою, й загальна реформа Організації Об“єднаних Націй перебуває у небезпеці. І, на відміну від невдачі Берліна реалізувати свої амбіції, саме це може стати причиною серйозної трагедії. Бо, зрештою, відсутність для Німеччини постійного місця в Раді Безпеки дозволить країні суттєво заощадити, – вважає GENERAL-ANZEIGER.


Невисоко оцінює шанси Німеччини й газета MÜNCHENER MERKUR:


Якщо прикмети не вводять в оману, то Німеччина і її союзники - регіональні лідери – Японія, Індія та Бразилія – не отримають бажаних двох третин голосів Генеральної Асамблеї. І причина поразки полягає не в самій ідеї. Невдалим виявився політичний стиль, з яким вона запроваджувалася. В першу чергу – політичний стиль Ґергарда Шредера. Тим самим ломом, яким він без згоди своїх виборців пробивав реалізацію програми „Аґенда – 2010“, тепер він намагається змусити світове співтовариство схвалити його позицію. Можливо, майбутній уряд під головуванням предстаниці християнських демократів Анґели Меркель користуватиметься більшою поблажливістю з боку Вашингтона. Залишається лише дізнатися, яку ціну доведеться за це заплатити, – іронізує MÜNCHENER MERKUR.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект