НОВИНИ

07.11.2014 | Путін не бачить нічого поганого у пакті Молотова-Ріббентропа
Джерело - Еспресо.TV

Президент Росії Володимир Путін вважає, що в пакті Молотова-Ріббентропа, який Радянський Союз підписав з гітлерівською Німеччиною, не було "нічого поганого".


Про це він заявив під час зустрічі з російськими молодими вченими і викладачами історії.


Відповідаючи на запитання учасників зустрічі, Путін звинуватив західних істориків у тому, що вони замовчують "Мюнхенську змову 1938-го року".


"Ось Чемберлен (прем'єр-міністр Великої Британії в 1937-40 рр. - Ред.) приїхав, папірцем потряс і каже: я привіз вам мир, - коли повернувся в Лондон після переговорів. На що Черчілль, по-моєму, десь в вузькому колі заявив: ну це все, тепер війна неминуча. Тому що угоди з агресором в особі гітлерівської Німеччини явно вели до майбутнього масштабного військового конфлікту, і деякі люди це розуміли", - цитує Путіна офіційний сайт Кремля.


"Або, наприклад, до цих пір сперечаються з приводу пакту Молотова-Ріббентропа і звинувачують Радянський Союз в тому, що він розділив Польщу. А сама Польща що зробила, коли німці увійшли до Чехословаччини? Забрала частину Чехословаччини. Так вона сама це зробила. А потім отримала у відповідь шайбу, і те ж саме відбулося ", - зазначив президент Росії.


За словами Путіна, він "нікого взагалі не хоче звинувачувати тут, але серйозні дослідження повинні показати, що такими тоді були методи зовнішньої політики". "Радянський Союз підписав договір про ненапад з Німеччиною. Кажуть: "Ах, як погано!". А що ж тут поганого, якщо Радянський Союз не хотів воювати? Чого ж тут поганого-то?", - запитав присутніх Путін.


За його словами, договір з Німеччиною нібито потрібен був СРСР "кров з носа, потрібен був час для того, щоб модернізувати свою армію". "Потрібно було поставити нову систему озброєнь. Кожен місяць мав значення, бо кількість систем залпового вогню, які "Катюша" називалися, або танків Т-34 одиницями налічувалося в радянській армії, а їх потрібні були тисячі. Кожен день мав значення. Тому пустопорожні міркування, балаканина на цей рахунок на політичному рівні, може бути, і має сенс, для того щоб обробляти громадська думка, але цьому повинні бути протиставлені серйозні, глибокі, об'єктивні дослідження", - сказав президент РФ.


Путін зазначив, що "не можна заперечувати великого внеску союзників у перемогу над нацистською Німеччиною, але треба зіставляти жертви, які принесені на вівтар цієї загальної перемоги...".


При цьому російський президент згадав про події Першої світової війни, нагадавши історикам, що нібито "зараз ніхто не заперечує, що своїм наступом Росія врятувала Париж".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект