НОВИНИ

15.07.2005 | Сім президентів країн-членів ЄС "об'єдналися заради Європи"
Джерело - EUobserver

Президенти Німеччини, Австрії, Фінляндії, Польщі, Португалії та Латвії стали авторами спільної статті, в якій йдеться про майбутнє Європи та підкреслюється необхідність не завершувати європейський проект.


"Сьогодні найбільш важливе завдання полягає у підвищенні довіри до європейської політики... Немає причин мати сумніви відносно Європейського проекту", - йдеться в статті.

Стаття з'явилася за місяць після того, як лідери країн-членів ЄС погодилися взяти паузу для рефлексії в зв'язку з процесом ратифікації Конституційного Договору.

"Цілі Конституційного Договору - близкість до громадян, прозорість, демократизація та ефективність - залишаються в силі", - наголошують президенти. 

Президенти також пілкреслюють, що процвітання та зростання, мир, свобода пересувань, економічна міцність та інші основні досягнення ЄС, не повинні бути втрачені.

Вони також вважають, що зараз "існують важкі часи для Європи" і, що відхилення Францією та Нідерландами конституції вказують, що громадяни ЄС відчувають себе скривдженими в деяких аспектах.

Ось чому, "нам необхідний більш демократичний, більш прозорий та більш ефективний ЄС, а також процедури долучення громадян до європейського проекту".

Президенти також дискутують тему розширення. "Політика відкритих дверей довела свою успішність. Прийом нових країн надав Європі нові моменти розвитку та нові можливості", - відзначають президенти, підкреслюючи зобов'язання до країн-кандидатів, які перебувають в стадії прийому.

Стаття була надрукована сьогодні в основних газетах даних семи країн.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект