НОВИНИ

18.07.2005 | Україна розраховує, що Європа подолає конституційну кризу до закінчення дії плану Україна–ЄС - Рибачук
Джерело - ProEUROPA

Україна розраховує, що до закінчення дії Плану Україна–ЄС, Європа подолає конституційну кризу. Про це заявив на прямій лінії в "Комсомольской правде в Украине" 15 липня 2005 року віце-прем´єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук.
 
На запитання читача, яким чином провал євроконституції в Франції, і в Голландії може вплинути на декларований Україною курс на євроінтеграцію, О.Рибачук відповів: "Те, що відбулося з конституцією, - лише одна з перешкод, яку, я впевнений, європейці зуміють подолати, оскільки у них існує система самовдосконалення. Вони домовилися, що переносять завершальну дату ратифікації конституції на 2007 рік і не стануть змінювати текст, тому що вважають цей документ оптимальним.


Поки в Європі вирішуватимуть ці питання, у нас на порядку денному програма зобов´язань, яку ми на себе узяли: План дій України - ЄС. Дія цього документа також закінчується в 2007 році. Ми можемо дуже ефективно використати цей час для того, щоб продемонструвати, і в першу чергу собі, що здатні модернізувати економіку за дуже високим стандартом".
 
Також О.Рибачук повідомив, що "сьогоднішня криза відволікає Брюссель від питань розширення, але водночас Велика Британія вже зробила заяву, що вона чекає приєднання до переговорного процесу Румунії, Болгарії і Туреччини. Хоча до цього, відразу після провалу референдуму, йшлося, що питання про приєднання Румунії і Болгарії буде відкладено".



 При цьому О.Рибачук зазначив, що поки що йдеться не про приєднання України до Євросоюзу, а про модель розвитку країни. За словами віце-прем´єра, нам цікавий Євросоюз тим, що 25 країн вже виробили механізми і пройшли дуже складний шлях, почали з вугілля і сталі, а закінчили вищою формою політичної інтеграції. "Нам не треба винаходити велосипед! Ми можемо подивитися, як діє ця модель у наших сусідів, як ідуть справи у тих, хто тільки рік в Європейському Союзі. Ця модель цікава ще й тим, що вона прагматична і дає варіанти і підваріанти розвитку", - сказав О.Рибачук.


 При цьому він підкреслив, що коли ми ставитимемо питання про приєднання України до ЄС, про вищий ступінь інтеграції, то, "звичайно, потрібен буде референдум, щоб прийняти рішення".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4435. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект