НОВИНИ

27.11.2014 | Прем’єр Чехії не згоден із президентом: Україна має право вибору
За матеріалами - Української службм "Радіо Свобода"

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка відкинув слова президента країни Мілоша Земана, що Україна мала б піти шляхом фінляндизації, тобто відмовитися від частини суверенітету на користь Росії, і не вступати до НАТО.


В інтерв’ю чеській газеті «Право» в перебігу візиту до Ізраїлю Соботка наголосив, що хоча сьогодні членство України в НАТО не є на порядку денному і Україна ще не готова до цього, але вона має право сама обирати, чи бути їй у майбутньому членом НАТО чи ЄС, «на підставі волі своїх громадян і рішень своїх обраних представників».


Тому, наводить слова прем’єра інформаційний сервер Novinky.cz, він не може погодитися з порадою президента країни. Як сказав Соботка, «фінляндизація означала б, що ми визнаємо Україну як сферу впливу Росії і погоджуємося з фактом, що її майбутнє вирішуватимуть не українські громадяни, а інша країна, а саме Росія». Саме такий підхід, нагадав він, став причиною політичних змін в Україні – після того, як попередня влада під впливом Росії відмовилась була підписувати угоду про асоціацію з ЄС.


У вівторок, 25 листопада, заяви Земана про Україну вже відкинули міністр закордонних справ Чехії Лубомір Заоралек і віце-прем’єр Андрей Бабіш.


Раніше президент Чехії Мілош Земан, перебуваючи з візитом у Казахстані, повторив позицію Росії щодо невступу України до НАТО і висловився за фінляндизацію Києва.


Це був уже далеко не перший випадок, коли Земан на посаді президента Чехії, члена ЄС і НАТО, виступав із заявами, що відповідають лінії Кремля чи наближаються до неї. Найгучнішою стала його заява на російському телебаченні, що «в Україні просто громадянська війна», і тому не потрібно займатися «якимись думками про підтримку, зокрема, економічну підтримку України» за цих умов.


У відповідь на ті слова президента голова МЗС Чехії вже нагадував, що в його країні за зовнішню політику держави відповідає уряд, а президент зобов’язаний офіційно її дотримуватися.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект