НОВИНИ

20.07.2005 | Президент Ющенко розпочинає візит до Японії
Джерело - Українська служба ВВС

Президент України Віктор Ющенко 19 липня вирушає з офіційним візитом до Японії.
Надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Кішічіро Амае в інтерв'ю Бі-Бі-Сі – висловив сподівання, що візит поглибить відносини між країнами зокрема у співпраці на міжнародній арені.


Токіо сподівається, що Україна підтримає висунутий проект реформування ООН.


Ольга Хоменко запитала посла, якого значення надають візитові українського президента і якою буде програма візиту?


Кішічіро Амае: Ми надаємо цьому візиту великого значення. Це перший візит українського президента до Азіатського регіону, і ми вдячні, що цей візит буде саме до Японії. Не зважаючи на територіальну віддаленість наших країн, існують великі можливості щодо кооперації у різних сферах. Особливо великі перспективи у нас у сферах економіки, інвестицій та торгівлі. А по-друге, фоном візиту також слугувала підтримка Японією демократичних процесів, що відбуваються в Україні, і які були започатковані помаранчевою революцією. До сьогодні українська економіка була незрозумілою для японських бізнесменів. Однак, після революції японці стали більше розуміти Україну. Тобто, з’явилися нові горизонти, які я б навіть назвав новим світанком наших стосунків.


Бі-Бі-Сі: Пане посол, чи підтримує Японія українське бажання щодо вступу до СОТ?


 
Японський потяг-куля як натхнення для українських залізничників та машинобудівників 


Кішічіро Амае: Коли Україна вступить до СОТ, вона приєднається до світової економічної спільноти. Водночас поcтупово знижуватимуться митні збори. Це дуже позитивно вплине на українську економіку. Звичайно, для української економіки це досить складні умови, однак, доклавши певних зусиль, Україна зможе експортувати товари за кордон. Тобто, для України це важливий шанс приєднати свою економіку до світової. І Японія підтримує бажання України увійти до світової організації торгівлі. Під час візиту президента Ющенка до Японії планується підписання міжурядового протоколу щодо підтримання України в її намірах про вступ до СОТ.


Бі-Бі-Сі: Якої думки японська сторона про відміну пільг у вільній економічній зоні, де розташовано завод японської компанії “Язакі”?


Кішічіро Амае: У компанію “Ядзакі-Україна” – у цей це великий інвестиційний проект на Закарпатті - Японія вклала близько 4-х мільярдів йен. Це були інвестиції, спеціально розраховані на розміщення у вільній економічній зоні. Український уряд вважає, що ці вільні економічні зони свого часу стали чорними дірами, що сприяли розвитклві корупції в Україні. Ми, однак, вважаємо, що одностороннє закриття цього проекту між “Яздакі” та Україною є дуже негативним і ми намагалися докласти зусиль, аби цього не сталося. Міністр економіки Сергій Терьохін нещодавно заявив, що чотири великі закордонні інвестори, включаючи “Ядзакі”, проводили і проводять правильний інвестиційний курс і не помічені у корупції. Пан Терьохін також заявив, що українська сторона хоче надати цим інвесторам компенсації у вигляді певних гарантій за їхню гарну роботу. Ми сподіваємося, що закони щодо економічних зон та питання роботи іноземних інвесторів, таких як “Ядзакі”, буде врегульовано.


 
Японська економіка є світовою надпотугою


На сьогодні на заводі “Ядзакі” створено 1300 нових робочих місць. Там виробляються запасні частини до автомобілів. І у ближчому майбутньому ми б хотіли розвинути виробництво і збільшити кількість робочих місць до 2500. І я впевнений, що якщо менеджмент “Ядзакі” в Україні буде успішним, то слідом за ними до України прийдуть й інші великі та середні японські компанії.


Бі-Бі-Сі: Повернемося до програми перебування Віктора Ющенка у Японії. Що цікавого побачить президент в Японії, які цікаві місця відвідає? Чи заплановані позапротокольні заходи?


Кішічіро Амае: Президент України з дитинства захоплюється бджолярством. Це одне з багатьох його хобі. Президент висловив побажання відвідати японський науково-дослідний інститут бджолярства. У японських селах немає пасік. Але у Японії є університетські науково-дослідні лабораторії із розвитку бджолярства, котрі мають пасіки. Одне з них і відвідає Віктор Ющенко. Наразі бджолярство в Японії дуже розвинене і навіть є спеціальні японські технології з розведення бджіл, які переймають й інші країни світу. І ми сподіваємося, що захоплення президента України бджолярством також сприятиме спільним проектам і у цій галузі.
Також Президент відвідає виставку Експо-2005, котра зараз проходить у префектурі Аїчі, поблизу міста Нагоя. Там він ознайомиться з павільйонами різних країн і, насамперед, України та Польщі, Росії та Японії.



Також президент відвідає Хіросиму. 6 серпня цього року виповнюється 60 років з дня трагедії в цьому місті. З точки зору проблеми ядерної безпеки, яка у зв’язку з Чорнобилем є спільною проблемою для наших країн, цей візит буде символічним жестом піклування про мир у всьому світі.
Навколо Хіросими є багато мальовничих островів, що є популярними місцями відпочинку. Один з них президент також відвідає під час свого візиту.


Бі-Бі-Сі: Нещодавно Віктор Ющенко в інтерв”ю японським журналістам повідомив, що під час візиту планується підписати україно-японський протокол щодо реформування ООН. Що це буде за документ?


Кішічіро Амае: Це дуже важливий момент. Якщо подивитись на Японію і Україну, то можна сказати, що Японія має вплив на азіатську та світову економіку. Україна – країна зі значним потенціалом, що має вплив у східноєвропейському регіоні. Тому треба думати не тільки про двосторонні відносини, а про нашу взаємодію на світовій арені, можливо у рамках миротворчих операцій ООН, у яких Україна бере особливо активну участь. Японія також з недавнього часу долучилася до цієї діяльності. Наприклад, незабаром Україна надішле свою миротворчу місію у район Голанських Висот, що на Близькому Сході, у Сирії. Там вже є японські миротворчі сили, тому ми сподіваємося на співпрацю наших миротворців. Тобто я гадаю, можлива кооперація наших країн і у галузі миротворчих операцій ООН.
Іще одна галузь для співпраці – це реформа організації ООН. Протягом наступного тижня буде подано проект резолюції щодо реформування ради Безпеки ООН. 4 країни - Японія, Німеччина, Індія та Бразилія подали проект резолюцій щодо такого реформування. Україна також хоче приєднатися до цього проекту. Ми високо цінуємо українську позицію щодо цього питання.


Бі-Бі-Сі: Віктор Ющенко нещодавно заявив, що Україна невдовзі скасує візи для громадян Канади та Японії. Чи сприятиме це зростанню японських інвестицій в Україну?


Кішічіро Амае: Я вважаю, що це прекрасний жест. Тому що доcі процес отримання української візи для японців був не дуже простим. Це займало багато часу. І якщо віза не буде потрібна, то я думаю, що це сприятиме збільшенню кількості японських туристів та бізнесменів, що приїжджатимуть в Україну. Для японських бізнесменів це дуже приємна новина. Я не знаю, чи це сприятиме швидкому приходу японських інвестицій в Україну, бо у цьому процесі задіяно багато факторів. Однак, відміна віз для японців – це, безперечно, один із позитивних факторів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1093. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект