НОВИНИ

25.07.2005 | В Україну прийде японський супутник і китайські інвестори?
Джерело - Українська правда

Україна і Японія домовилися про співробітництво в проекті створення українського супутника зв'язку за участю японських технологій на базі компанії "Сумітома".


"Ми обговорювали сьогодні будівництво українського супутника зв'язку за участю японських технологій, у першу чергу, на базі компанії "Сумітома", - повідомив журналістам у Хіросімі в суботу перший віце-прем'єр Анатолій Кінах.


Він підкреслив, що це єдине питання, по якому японська сторона попросила гарантій українського уряду.


У свою чергу заступник голови Національного космічного агентства України (НКАУ) Едуард Кузнєцов відзначив, що для створення японського супутника в Україні повинен бути підписаний указ президента і прийнятий ряд урядових документів.


Кінах також провів зустріч з керівництвом корпорації "Кайданрен", що об'єднує ведучі компанії, у ході якої була досягнута домовленість об'єднати зусилля для активізації співробітництва двох країн у сфері бізнесу.


Кінах повідомив, що "Кайданрен" об'єднує провідні компанії Японії і "по суті є тіньовим урядом країни". Він нагадав, що угода про співробітництво між УСПП і "Кайданрен" підписана в 1997 році.


Перший віце-прем'єр також заявив, що японські компанії зацікавлені брати участь у фінансуванні лізингу українських літаків АН-148. За його словами, участь японської сторони може бути у формі кредитування довгострокового лізингу на суму $100-150 млн.


У той же час, секретар РНБО Петро Порошенко і глава китайської промислової торгово-інвестиційної компанії "CITIC" Ван Цзюнь домовилися, що експерти китайської компанії проведуть в Україні оцінку інвестиційного клімату.


Про це вони домовилися в ході зустрічі в суботу в рамках п'ятиденного візиту української делегації в КНР, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" прес-секретар Порошенка Ірина Фриз.


Ван Цзюнь висловив зацікавленість пропозиціями про участь у проекті по розвідці і видобутку нафти і газу на території України, зокрема на шельфі Чорного моря.


Ван Цзюнь відзначив, що врівноважена політика українського керівництва сприяє росту іноземних інвестицій в Україну і позитивно впливає на стабілізацію відносин у ринково-економічній сфері.


Фриз також повідомила, що конструкторське бюро "Південне" (Дніпропетровськ) і китайська академія космічних технологій підписали договір про співробітництво в сфері мирного освоєння космосу.


Також ряд документів про співробітництво в сфері оборонної промисловості між Україною і КНР були підписані в ході зустрічі Порошенка з головою Комісії з питань оборонної науки, технологій і промисловості КНР Чжаном Юньчуанем у п'ятницю.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект