НОВИНИ

26.07.2004 | Умови відновлення стратегічного партнерства США та України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сполучені Штати готові відновити стратегічне партнерство з Україною, якщо українська влада забезпечить чесні та вільні президентські вибори. Так вважає надзвичайний та повноважний посол України у США Юрій Щербак, який цього тижня перебував у Вашинґтоні в складі делегації апарату Верховної Ради.
Група працівників апарату українського парламенту приїхала до США для обміну досвідом зі своїми колегами у Конґресі США та провела низку зустрічей із американськими високопосадовцями. Візит делегації апарату Верховної Ради до Вашингтона став першим в історії українсько-американських міжпарламентських зв’язків.


За словами посла Юрія Щербака, який у цій поїздці був радником із міжнародних питань спікера українського парламенту, метою приїзду делегації було встановити робочі зв’язки з апаратом Конґресу США та підготувати угоду про міжпарламентську співпрацю. Така угода повинна сприяти продовженню двосторонніх контактів на постійній основі.


Серед зустрічей, які провела в Вашинґтоні українська делегація, посол Щербак відзначив переговори з групою конґресменів, що входять до «українського кокусу» (депутатського об’єднання на підтримку демократії в Україні) в Конґресі, та зустріч із працівниками українського відділу Державного Департаменту.


Найактуальнішим для американської сторони, за висновками Щербака, залишається питання майбутніх президентських виборів в Україні, які в Вашинґтоні розглядають як критично важливі для майбутнього двосторонніх відносин. Юрій Щербак наголосив, що американцям ідеться лише про проведення чесних виборів, а не про підтримку одного з кандидатів у президенти: “Жодної якоїсь видимої підтримки одному кандидатові не було. Американці підкреслювали – нам важливий процес виборів, а не якийсь кандидат. Тобто США, офіційні органи цієї держави не будуть втручатися в вибір українського народу”.


Водночас посол Щербак зазначив, що під час зустрічей із американськими посадовцями він усе ж відчув існування певної упередженості в ставленні до України: “Вона існує, чесно кажучи. Вона існує в тому, що ми стали об’єктом дуже прискіпливого ставлення до нас, пошуку якихось негативів. Цьому сприяли реалії нашого політичного життя. У нас була дуже цікава зустріч у Гельсинському комітеті Конґресу США. Вони підкреслювали: те, що ви проголосили за стратегічну мету приєднання до євроатлантичного простору, тобто вступ України до НАТО і ЄС, – цей факт накладає на вас великі додаткові зобов’язання. Ви самі кажете, що хочете бути європейською демократичною країною. Тому до вас інше ставлення – більш вимогливе. Адже країна, яка проголосила таку мету, повинна відповідати більш високим критеріям європейської демократії”.


Під час зустрічі в Державному Департаменті його представники запевнили українську делегацію, що останні кадрові зміни в складі відділу, що займається двосторонніми відносинами з Україною, не призведуть до якихось кардинальних змін у політиці США. На такі зміни можна чекати, за словами Юрія Щербака, лише після зміни президента України: “В мене склалося враження, що зараз Україна знову в центрі уваги, і американської громадськості, і офіційних осіб. Вони розуміють, що одна епоха закінчується і починається новий етап нашої історії, пов’язаний із президентськими виборами. Ми сподіваємося, що в разі проведення чесних та прозорих виборів буде перегорнута сторінка, яка затьмарювала наші відносини. І ми зможемо нарощувати потенціал наших стратегічних відносин” –так вважає радник Голови Верховної Ради посол Юрій Щербак, який представляв делегацію апарату українського парламенту у столиці США.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект