НОВИНИ

26.07.2005 | Місце Ющенка в Японії посів землетрус
Джерело - Українська правда

"Візит президента Віктора Ющенка в Японію залишився непоміченим місцевою пресою через землетрус, який стався в день його відльоту, пише газета "Комерсант-Україна".


"Незабаром після вильоту Ющенка з Японії неподалік Токіо стався потужний землетрус. Сила поштовхів сягала 6 балів. У підсумку перші шпальти японських газет виявилися присвяченими саме цій події", - пише російське видання.


"Про приїзд пана Ющенка місцева преса майже не згадувала – лише кілька газет навели цитату українського президента про те, що Японія "заслужила право бути постійним членом Ради безпеки ООН", - відзначає "Комерсант-Україна".


Утім, як пише газета, Ющенко заявив, що його шестиденний офіційний візит пройшов "украй успішно", а японська сторона приймала його дружелюбно.


 
Зустріч із японським імператором, відвідування виставки в Нагоє, поїздка в Хіросіму й приватні заходи – такими були основні пункти робочого графіка Віктора Ющенка в останні два дні його візиту в Японію.


Більшість офіційних зустрічей українського президента завершилася в четвер. Зокрема, у цей день відбулися переговори Віктора Ющенка й прем'єр-міністра Японії Дзюнітіро Коїдзумі.


За підсумками переговорів був підписаний пакет українсько-японських угод, у тому числі двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, необхідний для вступу України до Світової організації торгівлі.


Перший віце-прем'єр Анатолій Кінах також повідомив про підписання протоколу про співробітництво Національного космічного агентства України і японської корпорації "Sumitoma".


Передбачається, що в серпні 2005 року НКАУ надасть ракетоносії для запуску двох японських супутників. А в перспективі "Sumitoma" може взяти участь в "розробці нового українського супутника зв'язку з використанням японських технологій", додав Кінах.


У п'ятницю Віктора й Катерину Ющенків прийняв імператор Японії Акихіто з дружиною Мітіко. Як повідомляє прес-служба українського президента, Ющенко обговорив з імператором можливість надання Японією допомоги Україні в створенні сучасних медичних центрів для лікування онкологічних захворювань, які виникли внаслідок Чорнобильської аварії.


"Втім, реальних наслідків ця розмова може й не мати, адже в Японії рішення імператора не мають політичної ваги", - пише "Комерсант".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8556. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект