НОВИНИ

26.07.2004 | Кучма схвально оцінює діяльність російського бізнесу в Україні
Джерело - УП

Президент Леонід Кучма вважає, що Росії й Україні треба поглибити співробітництво в області високих технологій.

"Я думаю, що пора нам переходити на більш високий ступінь розвитку наших відносин, тим більше, для цього всі можливості є", - заявив Кучма на засіданні ділових кіл України і Росії в Криму, у якому також взяв участь президент РФ Володимир Путін.

"Машинобудування – високотехнологічне. Я тільки що повернувся з Дніпропетровської області. На полях цього регіону я не бачу ні російської, ні української техніки - американська, німецька", – помітив Кучма.

Кучма розповів, що Україна "уже має досить багатий досвід взаємодії з російськими інвесторами".

"Ми вітаємо сучасні наробітки, нові технології, все те позитивне, що принесли нам наші партнери. З багатьма російськими бізнесменами в нас напрацьований позитивний досвід співробітництва. Серед них – Вагіт Алекперов, Герман Хан, Віктор Вексельберг, Оле Дерипаска й інші".

"Саме завдяки контактам між бізнесменами й урядами двох країн нам вдалося розв'язати недавню паливну кризу в Україні", - додав Кучма.

Кучма сказав, що "досить успішно українські і російські партнери просунулися в нафтогазовому секторі".

"Після того, як російський капітал прийшов на Лисичанський, Одеський і Херсонський нафтопереробні заводи, за кілька років постачання російської нафти зросли в 6-8 разів", - додав він.

"Істотно активізувалося наше співробітництво в металургійній галузі. Після приходу в 2001 році російського інвестора групи "Базовий елемент" на Миколаївський глиноземний завод підприємство було цілком забезпечене сировиною".

"Щорічне виробництво глинозему не тільки вийшло на первісну проектну потужність у 1 млн. тонн, але і за рахунок реконструкції досягло показника 1,3 млн. тонн. "Крім того, є реальні можливості вже найближчим часом вийти на рівень у 1,6 млн. тонн", - сказав Кучма.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект