НОВИНИ

03.08.2005 | Польський експерт скаржиться на дурнів Ющенка, які візьмуть до себе Медведчука
Джерело - Українська правда

Польський експерт, глава правління Східно-Європейського демократичного центру Павло Казанецький висловив занепокоєння відсутністю позитивних змін в системі державного управління в Україні після зміни влади.


"На жаль, не бачу позитивних змін в системі державного управління. Немало людей, котрі прийшли до влади в регіонах є некомпетентними. Це люди, котрі за минулої влади не змогли зробити кар’єру через те, що були дурнями і їх ніхто не хотів брати на роботу", вважає Казанецький.


З іншого боку, відзначив польський аналітик, у владі залишилося багато людей, яких звинувачували у злочинах та фальсифікації останніх президентських виборів.


"Помінялася лише партія влади - раніше нею була СДПУ(о), тепер це "Наша Україна". Структури попередньої владної партії масово вливаються в нову, перемальовуючись з синього в помаранчевий. Це надзвичайно негативний момент", - вважає польський експерт.


На думку експерта, в Україні залишилася незмінною централізація влади та основні механізми її дії. "Абсолютно незрозуміло для європейців, коли рішення про будівництво дороги в якомусь селі приймається на рівні прем’єра чи віце-прем’єра...", - наголосив Казанецький.


"Загалом урядові рішення дуже безсистемні. Складається враження, що приймаються вони тільки для того, аби підкупити виборця напередодні парламентських виборів", - зазначив він.


Казенецький також не погоджується з президентом Віктором Ющенком, що в Україні ЗМІ стали вільними.


"Це неправда. В Україні в період між виборами засоби масової інформації стають незалежними, гарними та цікавими. Та під час виборів вони знову працюватимуть на своїх власників. Тому свобода, про котру говорить президент, насправді є фікцією", переконаний експерт.


Він назвав кілька причин такої ситуації. "По перше, не були роздержавлені медіа, про що говорила колишня опозиція. Натомість, видно, що влада задоволена з факту контролювання та можливістю використання цих ЗМІ", зазначив Казанецький.


По друге, на його думку, негативним є те, що в Україну почали активно входити міжнародні медіа-концерни. Зокрема, "російський капітал дуже активно заходить в Україну: через свої представницькі видання, але також через структури наближені до Януковича...".


Крім того, на думку Казенецького, "надто широка коаліція політичних сил, яку створив Віктор Ющенко під час президентської кампанії, може бути одним із факторів неефективності дій нової української влади".


"Насправді коаліція від Мороза, Кінаха до Юлії Тимошенко та Порошенка – це як суміш вовка з собакою", - сказав він.


Щодо того, чи не маніпулює Ющенком його оточення, як колись оточення Кучми тодішнім президентом, Казанецький зазначив: "Боюся, що така ситуація вже є. Хоча не використовував би слово "маніпуляція", адже вона передбачає вплив на когось, хто не усвідомлює цього".


На думку експерта, політичний розклад після виборів може бути цілком непередбачуваний, "наприклад, Віктор Медведчук увійде до складу "Нашої України".


Казанецький прогнозує, що "і провладні сили, і опозиціонери підуть (на виборах) самостійно (не у блоках), а в результаті у парламенті повстане група, котру умовно можна назвати "центр" з представників людей Ющенка та Януковича".


При цьому експерт висловив сумнів, що у наступному парламенті вдасться створити ефективну коаліцію.


"Боюся, що після парламентських виборів в Україні не буде групи, здатної провести швидко та ефективно реформи", вважає Казанецький.


 


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект