НОВИНИ

05.08.2005 | Силові структури подекуди "створюють загрозу національній безпеці" - Порошенко
Джерело - Українська правда

Секретар Радбезу Петро Порошенко виступає за кардинальну реформу системи національної безпеки через реформу правоохоронних органів і спецслужб, у зв’язку із зміною характеру загроз.


Про це йдеться у коментарі Порошенка щодо реформування системи національної безпеки, розповсюдженому його прес-службою.


За його переконанням, «в світі після 11 вересня, після Лондону, Мадриду, Москви і Йємену не можуть діяти старі підходи до забезпечення безпеки. Ситуація кардинально змінилася. Наявні напрацювання у сфері безпеки, які ще учора могли гарантувати спокій громадян, суспільства і держави, потребують суттєвої корекції».


Порошенко підкреслив, що характер загроз національній безпеці змінився: «Тепер це насамперед загрози внутрішні. Вони нині набагато більш небезпечні за зовнішні».


Порощенко висловився за «кардинальну реформу правоохоронних органів і спецслужб, які повинні протистояти корупції, злочинності у сфері економіки, тероризму, екстремізму, здійсненню інформаційно-психологічних операцій з використанням ЗМІ».


«Нині ж ні СБУ, ні МВС, ні органи прокуратури, ні інші правоохоронні органи і спецслужби України у своєму нереформованому, фактично радянському стані, не здатні протистояти новим загрозам. Понад те, вони подекуди самі створюють загрозу національній безпеці», йдеться у заяві Порошенка.


«Більш до того, відбувається потужне блокування необхідних реформ, спостерігається відсутність бажання та, навіть, у багатьох випадках, розуміння необхідності реформування», заявляє секретар РНБО.


Порошенко вважає, що найважливішим завданням стабільності і безпеки держави стає забезпечення балансу воєнної, правоохоронної і політичної складових національної безпеки України.


«Операція в Іраку засвідчила блискучий рівень виконання військової складової, але політичне завдання було фактично зірвано», йдеться у коментарі.


Порошенко вважає, що нинішня ситуація в Україні і в Європі «загалом характеризується відсутністю актуальної загрози зовнішнього збройного нападу». Забезпечення воєнної безпеки все більше інтернаціоналізується і все більшим чином покладається на системи колективної безпеки, якім в Європі є «безумовно і НАТО». «Саме тому вступ до НАТО визнано провідним завданням політики зовнішньої безпеки України».


Для цього, підкреслює Порошенко, необхідні «кардинальні зміни до Воєнної доктрини і стратегії реформування збройних сил, які не в повній мірі враховують цей фактор».


Реформування збройних сил України, вважає секретар РНБО, «повинно здійснюватися за рахунок скорочення їхньої надмірної чисельності, кардинального підвищення рівня професіоналізму військових, переозброєння принципово новими видами військової техніки і озброєння, а не танками і БМП», що, на його думку, викликає в пам'яті «приклад прискореного розвитку кавалерії перед Другою світовою війною за рахунок авіації».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект