НОВИНИ

26.05.2015 | План Кремля "відтерти" Фінляндію він НАТО не спрацював
За матеріалами - Голос у Америки



Фінляндія зберігає за собою право подати заявку на членство у НАТО у будь-який момент. Відповідне положення міститься у заяві правлячої право-центристської коаліції сформованої за результатами виборів, які відбулись у країні у квітні. Про це повідомляє видання Defensenews.

Відомо, що адміністрація голови уряду Фінляндії Юхи Сіпіля планує провести розрахунки можливої вартості та наслідків членства країни у НАТО.


У виданні Defensenews відзначають що подібний розвиток подій іде всупереч розрахункам Кремля, де  вважали, що входження до урядової коаліції націоналістичної та анти-натівської "Партії фінів" мало би стати на заваді інтересу країни до вступу у НАТО.

Натомість "Партія фінів" отримала роль молодшого партнера в урядовій коаліції, де провідну роль відіграють про-натівська партія "Національна коаліція" (NCP) та "Фінляднський центр".

"Геополітичний ландшафт на півночі Європи та у Балтиці змінився через дії Росії в Ураїні", - наводить слова лідера NCP Александра Стабба видання Defensenews.


Майбутнє членства країни у НАТО у майбутньому може бути винесено на розгляд референдуму.

Відомо, що новий уряд Фінляндії планує опублікувати доповідь з метою визначення політики спрямованої на збереження, розвиток та використання фінської системи призову. Паралельно новий уряд планує змінити законодавство, щоб дозволити військовим та службам безпеки займатись радіоелектронною розвідкою за межами країни, а також аналізувати повідомлення, які проходять через територію Фінляндії.

При цьому усі члени правлячої коаліції підтримують збільшення оборонних бюджетів країни у період 2016-2025 та посилення системи військових закупівель з огляду на заплановане придбання нових винищувачів на заміну F/A-18 Hornets.

У виданні відзначають, що причиною перегляду військової політики Фінляндії є напруга створена Росією у Балтиці та Україні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1326. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект