НОВИНИ

05.06.2015 | Україна та Угорщина об'єднали транскордонні газопроводи
Джерело - УКРІНФОРМ



"Укртрансгаз" підписав договір про сполучення транскордонних газопроводів (interconnection agreement)  з угорським оператором газотранспортної системи FGSZ.

Про це у п’ятницю повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Договір стосується всіх газопроводів, що перетинають україно-угорський кордон та повністю відповідає сучасному енергетичному законодавству ЄС. В цьому сенсі це перша подібна угода між "Укртрансгазом" та оператором ГТС сусідньої країни Євросоюзу. Згідно наміру Європейської комісії, ця угода слугуватиме зразком для інших договорів про інтерконектори між операторами ГТС країн-членів Евросоюзу та "Укртрансгазом", - зазначили в компанії.

Потужність інтерконектору в напрямку Угорщини становить 26 млрд куб. м на рік, в напрямку України – 6,1 млрд куб. м на рік.

"Повноцінне співробітництво з європейськими операторами є важливою умовою для того, щоб Україна змогла повністю забезпечувати себе газом з Європи. Це також необхідно, аби вільні потужності нашої ГТС та підземних сховищ можна було пропонувати європейським замовникам. Досягнення цієї мети – складний шлях, але ми наполегливо рухаємося далі", — наголосив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Наразі "Укртрансгаз" не може здійснювати повноцінне співробітництво з операторами суміжних ГТС країн членів–Євросоюзу внаслідок поточної схеми їхньої взаємодії з ВАТ "Газпром". Ця схема була встановлена ще за радянських часів та не відповідає сучасному законодавству Енергетичного співтовариства, членом якого є Україна.

В "Нафтогазі" наголошують, що "Газпром" перебрав на себе ряд важливих функцій оператора ГТС, що є порушенням європейського енергетичного законодавства, оскільки створює обмеження для повноцінного співробітництва між операторами сусідніх країн на території Енергетичного співтовариства.

"Договори про інтерконектори є єдиною юридичною підставою для операційного співробітництва операторів суміжних газотранспортних систем країн-членів Енергетичного співтовариства. На підставі таких договорів здійснюється обмін інформацією про потоки газу, їх напрямок, обсяги, час, замовників, отримувачів тощо. Без такого договору обмін відповідною інформацією не здійснюється. Таким чином, Угорщина стала першою країною Євросоюзу, де було усунуто цей бар’єр для більш повної інтеграції української ГТС в європейський газовий ринок", - наголосили у пре-службі.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4134. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект