НОВИНИ

24.06.2015 | Енергоносії зі США знищать газовий вплив Росії в Європі - слухання в Сенаті
Джерело - УКРІНФОРМ



Політика Сполучених Штатів щодо експорту енергоносіїв до Європи має бути зосереджена, передусім, на зменшенні можливостей Росії надалі використовувати газ і нафту в якості зброї та важелів впливу на політичні рішення в масштабах континенту.

Про це наголосив у вівторок під час слухань у Сенаті США представник Центру нової американської безпеки Девід Гордон, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Для наших європейських союзників наявність на ринку додаткових енергоносіїв зі США надасть більше варіантів енергопостачання та з часом допоможе європейським країнам зменшити залежність від Росії, яка має історію примусової політики через енергозабезпечення",- зазначив експерт.

За його словами, коли Росія потрапить в умови більшої конкуренції, їй доведеться докласти зусиль, щоб продовжувати відігравати певну роль на ринку.

"Фундаментальною основою нинішньої політики США має стати зменшення здатності Росії конкурувати на глобальних енергетичних ринках. Лібералізація політики експорту США матиме ефект посилення тиску на російський енергетичний сектор і, таким чином, відповідатиме основними цілями національної безпеки США", - наголосив Гордон.

До того ж, це стане важливим стратегічним актом підтримки союзників у Європі, "які більшою мірою перебувають під загрозою регіональної дестабілізації з боку РФ та вже більше ніж США заплатили економічними тратами через накладення санкцій на Росію".

Такий крок, на переконання експерта, істотно поліпшить перспективи для зміцнення трансатлантичних позицій на додаток до діючих санкцій.

"Коли наші найближчі союзники є сильними, Сполучені Штати є більш безпечними і мають кращі можливості підтримати та реалізувати багатосторонні ініціативи безпеки", - зауважив Гордон.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект