НОВИНИ

25.08.2005 | США не хочуть вбивати Президента Венесуели
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вбити Президента Венесуели Уго Чавеза – до цього закликає американський уряд відомий телевізійний проповідник Пет Робертсон. На думку Робертсона, своєю дільністю президент Чавез допомагає поширенню на американському континенті мусульманського екстремізму та комуністичної ідеології. Як зазначив проповідник у телевізійному ефірі, краще зараз здійснити на нього замах, ніж згодом витрачати величезні гроші на чергову воєнну кампанію. Представники адміністрації Буша відкинули заяву Робертсона як особисті думки приватного громадянина. Однак, віце-президент Венесуели Вінсент Рангель закликав Вашингтон притягнути проповідника до кримінальної відповідальності.



Євангеліст Пет Робертсон належить до ультра-консервативного крила американського політичного істеблішменту. Вже майже сорок років він щодня з”являється не телеекранах, проповідуючи консервативні цінності перед майже мільйонною аудиторією. Водночас, Робертсон, який у 88 році навіть намагався стати кандидатом у президенти США, належить до переконаних прихильників президента Буша. Свою позицію щодо фізичного знищення президента Венесуели Чавеза він пояснив так: “Ми здатні вбити його і я думаю, що прийшов час це зробити. Нам не потрібно витрачати ще 200 мільярдів доларів для того, щоб позбутися жорстокого диктатора. Набагато легше, щоб цю роботу виконали таємні агенти і з цим було б покінчено.”


Заява Робертсона викликала обурення у Каракасі. Посол Венесуели у США Бернардо Альварез назвав її закликом до терору і зажадав від Білого Дому публічного осуду слів Робертсона. Водночас, сам президент Чавез, який в цей час перебував із візитом до Куби, зробив вигляд, що навіть не чув про американського проповідника: “Хто? Я краще говорив би про життя. І про все, над чим ми тут працюємо.”


Політика Чавеза, який очолює Венесуели вже сім років, викликала багато нарікань у Вашингтоні. Адже він підтримує близькі зв”язки з давніми противниками США – Кубою та Іраном, а також називав імперською політику Сполучених Штатів у Латинській Америці. Водночас, Венесуела залишається четвертим за обсягом експротером нафти до США. Тому, Вашингтон завжди ухилявся від різких заяв на адресу Чавеза, а американські урядовці швидко спростували слова Робертсона. Говорить речник Державного Департаменту США Шон МакКормак: “Пет Робертсон є приватною особою і його політика не представляє політику Сполучених Штатів. Ми не поділяємо його думку і його коментарі цілком недоречні, і як я вже сказав, обвинувачення, що ми нібти то плануємо ворожі дії проти уряду Венесуели безпідставні і на мають за собою фактів.”


До 70-х років спецслужби США неодноразово практикували організацію замахів на іноземних лідерів, зокрема на кубинського лідера Фіделя Кастро. Однак у 1976 році президент Форд своїм указом заборонив таку практику. Отже, як відзначають американські коментатори, заклики Робертсона не лише аморальні, але й незаконні.


Це не вперше, коли слова цього 75-річного проповідника викликали у США хвилю протестів. У минулому він прогнозував падіння метеора на Діснейленд через те, що туди дозволяють вхід гомосексуалістам. Він також називав пророка Мухамеда крадіжником, і стверджував, що феменізм спонукає американських жінок вбивати влісних дітей, ставати відьмами та лесбійками.


Деякі неурядові організації у США вже закликали закрити телевізійне шоу скандального проповідника. Однак, за втердженням телеканалів, вони не можуть розірвати з ним контракт чи впливати на зміст його програм.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект