НОВИНИ

12.09.2015 | "Вишеградська група" не погоджується на квоти для біженців
Джерело - УКРІНФОРМ



Країни "Вишеградської групи" (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) й надалі не погоджуються на квотний принцип розподілу біженців, які прибувають з Близького сходу та північної Африки.

Про це глави МЗС "четвірки" заявили під час спільної прес-конференції з главами МЗС Німеччини та Люксембурга у Празі, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

"У справі механізму переміщення ми переконані, що це не є жодним механізмом вирішення проблеми. Ми повинні мати контроль над тим, скільки іммігрантів ми можемо прийняти", - заявив чеський міністр Любомир Заоралек.

Словацький міністр Мірослав Лайчак відкинув твердження, що "Вишеградська група" не є солідарною з Європою. "У нас інший погляд",- констатував він.

Тим часом, угорський міністр Петер Сіярто висловив готовність взяти участь в організації спільної конференції ЄС і країн західних Балкан, зокрема Македонії і Сербії, у справі міграційної кризи. За його словами, Угорщина очікує у себе на 400-500 тисяч біженців до кінця року.

Польський глава дипломатії Гжегож Схетина наголосив, що проблема біженців є тестом для Європи, і в цій ситуації не можна спровокувати поділу Європи. "Лише спільні рішення у цій сфері вестимуть до обмеження нелегальної міграції",- підкреслив він.

Натомість глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр підкреслив, що між Берліном і країнами "четвірки" є питання, на які є різні погляди. Водночас він наголосив, що на проблему біженців необхідно знайти спільне європейське рішення.

 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8562. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект