НОВИНИ

17.09.2015 | Теледебати в США: кандидати у президенти готові тиснути на Росію
За матеріалами - УКРІНФОРМ



Телевізійні дебати кандидатів у президенти США від Республіканської партії засвідчили, в цілому, рішуче ставлення претендентів до нинішньої поведінки Росії.

Дебати, організовані компанією CNN, відбулися в середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

Одним із головних об'єктів критики політичних опонентів демократа Обами стала його зовнішня політика в Європі та на Близькому Сході. Зокрема, президентові та його адміністрації "дісталося" за недостатню рішучість, у тому числі у ставленні до агресивної політики Росії.

Так, сенатор від штату Флорида Марко Рубіо зауважив, що Москва зараз використовує той вакуум, який залишила адміністрація США на Близькому Сході. Він навіть спрогнозував російські авіанальоти в регіоні у найближчий час на підтримку режиму Башара Асада. "Я добре розумію, що робить Росія і зокрема Путін –усе цілком прямолінійно. Він хоче, щоб РФ відновила статус держави, що має геополітичний вплив", - наголосив Рубіо.

Єдина жінка-кандидат у таборі республіканців Карлі Фіоріна взагалі відкинула можливість поміркованої політики щодо Москви. Вона назвала Росію "поганим гравцем", коментуючи її дії на Близькому Сході, передусім у Сирії. При цьому Фіоріна висловилася за демонстрацію сили, наголосивши, що з Москвою взагалі не потрібно вести діалогу. Вона підкреслила, що Сполучені Штати мають "послати чіткий сигнал Путіну", посиливши Шостий флот США, наземний контингент в Європі та систему ПРО.

Сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем у своєму виступі згадав про рішучу політику США часів Рейгана та виступив з ініціативою відправити до Сирії 25 тисяч американських солдат. "Якщо я стану президентом, то з першого дня почну боротися з терористами. Ми зміцнимо наші збройні сили та виграємо війну, в якій не маємо права на поразку".

Дещо іншу, більш помірковану позицію щодо Росії, висловив лідер рейтингів, мільярдер Дональд Трамп. Він виступив за переговори з Кремлем. "Я поспілкуюся з ним (з президентом РФ – Ред.), я з ним порозуміюся", - зауважив Трамп. При цьому він пообіцяв "поладити" з багатьма світовими лідерами, у тому числі, в Китаї та Мексиці, з якими, на його переконання, нинішня адміністрація Білого дому не може знайти спільної мови. "У нас не буде проблем, які ми зараз маємо з Росією та багатьма іншими країнами", - пообіцяв Трамп.

Схожу думку висловив сенатор від Кентуккі Ренд Пол, також наголосивши на необхідності переговорів. "Ми мали спілкування з Росією за часів холодної війни, коли ситуація була набагато серйознішою, ніж зараз", - підкреслив кандидат. Те саме він запропонував реалізувати у відносинах з Іраном і Китаєм.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект