НОВИНИ

30.09.2015 | Більше півмільйона біженців перетнули Середземне море цього року
За матеріалами - AFP



Італія і Греція залишаються «європейськими шлюзами» для біженців, які, перетнувши Середземне море у 2015 році, опинилися на новому для них континенті, і сьогодні налічують більше півмільйона осіб.

Більшість з них дісталася Греції, удвічі менше - Італії, повідомляє AFP, посилаючись на оновлені, оприлюднені у вівторок, дані Верховного комісара ООН у справах біженців.

«Цього року майже 515 тис. біженців перетнули Середземне море, з яких майже 383 тис. осіб потрапили до Греції, а 129 тис. осіб – до Італії», - йдеться у повідомленні.

За офіційними даними, Греція прийняла 71% прибулих в Європу сирійців. По дорозі морем загинули або пропали безвісти 2980 біженців. Для порівняння агентство нагадує, що торік цей показник становив 3,5 тис. осіб.

«Незважаючи на узгоджені зусилля Євросоюзу та масштабних пошуково-рятувальних операцій силами та засобами Frontex, який врятував десятки тисяч життів у цьому році, Середземне море продовжує залишатися небезпечним маршрутом для біженців і мігрантів», - посилається AFP на дані ООН.

Більшість біженців представляють країни, які постраждали від насильства і конфліктів, таких як Сирія, Ірак та Афганістан. Ці люди потребують міжнародного захисту, і часто фізично виснажені і травмовані, зазначають в ООН.

Нагадаємо: минулого тижня європейські країни домовилися прийняти у себе 120 тис. біженців та виділити фінансову допомогу сусіднім з Сирією країнам.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект